۳۹۶ پایان‌نامه با موضوع امام حسین (ع) در کتابخانه ملی موجود است

معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت ۳۹۶ پایان‌نامه با موضوع امام حسین(ع) و حماسه عاشورا در این‌سازمان موجود است و اطلاعات توصیفی این آثار در کتابشناسی ملی ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، با اعلام این خبر به آمار منابع با موضوع امام حسین (ع) و حماسه عاشورا اشاره کرد و گفت: علاوه بر واسپاری و ثبت ۳۹۶ عنوان پایان نامه با موضوع امام حسین علیه السلام و حماسه عاشورا در سازمان؛ هم اکنون تعداد ۴ هزار و ۸۹۹ عنوان کتاب با موضوع امام حسین (ع) و تعداد ۷ هزار و ۶۶۶ عنوان کتاب با موضوع حماسه عاشورا در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران وجود دارد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت به حداقل رساندن مراجعات حضوری، فرآیند واسپاری پایان‌نامه‌ها توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که بر همین اساس دانشجویان و محققان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتیhttp://www.nlai.ir/sending-thesis یا از طریق پست الکترونیک nonbook-acquisition@nlai.ir فایل پایان‌نامه خود را با فرمت PDF برای نگهداری دائمی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی بارگذاری کنند.

معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: با واسپاری پایان‌نامه‌های دانشجویان امکان ثبت پایان‌نامه به نام دانشجو در کتابشناسی ملی و رصد آن از طریق وب سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای عموم محققان و پژوهشگران فراهم می‌شود.

محمدی در ادامه با اشاره به عدم محدودیت در ثبت پایان‌نامه‌ها گفت: برای ثبت پایان‌نامه‌ها محدودیت زمانی وجود ندارد و پایان نامه‌هایی که سال‌ها از زمان دفاع آن گذشته هم می‌توانند در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بارگذاری شود. همچنین امکان واسپاری و ثبت پایان نامه‌های غیر فارسی و نیز واسپاری پایان نامه‌های دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سایت این سازمان وجود دارد. از ناشران و پدیدآورندگان آثار عاشورایی دعوت می شود آثار منتشر شده خود را برای واسپاری به اداره کل فراهم آوری این سازمان ارائه دهند.

مجموعه‌سازی منابع در اداره کل فراهم‌آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بر اساس راهبردهایی چون دریافت منابع براساس قانون واسپاری، مبادله با دیگر مراکز، دریافت منابع اهدایی از اشخاص حقیقی و حقوقی و نیز از طریق خرید منابع چاپی، صورت می‌گیرد.

کد خبر 5042522

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =