میزان ساعت دروس عملی و تئوری دانشگاه فنی وحرفه ای تغییر کرد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه وزن بیشتری به ساعت های دروس عملی دانشجویان اختصاص داده شد گفت: ۶۰ تا ۷۰ درصد ساعت دروس دانشگاه در برنامه جدید عملی است.

ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای ملزم است آموزشی را ارائه دهد که منتهی به نیاز جامعه و بازار کار شود در این راستا بسیاری از سرفصل های دروس دانشگاهی را تغییر داده و اکنون سرفصل های ارائه شده مطابق با نیاز روز جامعه است.

وی ادامه داد: در تعیین سرفصل ها نیز دانشگاه فنی و حرفه ای، صنعت  و آموزش و پرورش با همکاری هم سرفصل ها را تعیین کرده اند و اکنون بیش از یکسال است که دانشجویان دانشگاه با سرفصل های جدید وارد دانشگاه می شوند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: درکنار این موضوع ما سعی کرده ایم وزن بیشتری به ساعت های دروس عملی دانشجویان اختصاص دهیم، ۶۰ تا ۷۰  درصد ساعت دروس دانشگاه در برنامه جدید عملی است. ضمن اینکه توجه خاصی به تجهیزات، ارتقای خوابگاه ها و آزمایشگاه ها شده است و در سال جاری ۲۱۰ میلیارد تومان به تامین تجهیزات اختصاص داده شده و در مقایسه با سال قبل رشد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: کد رشته محل برخی رشته ها که بازار کار و تقاضایی نداشتند نیز صفر شده و به جای آن رشته های جدیدتری تعریف شد طی دو سال گذشته بالای ۶۰۰ کد رشته محل جدید ایجاد شده است.

کد خبر 5110584

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =