اعلام برنامه نشست‌های تخصصی بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب

بخش بین الملل نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ۱۷ نشست‌ تخصصی را در بستر اسکای روم برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، ۱۷ نشست تخصصی در قالب تالار گفت‌وگو از سوی بخش بین الملل این نمایشگاه برگزار می‌شود.

در اولین روز این نمایشگاه (یکم بهمن‌ماه) وبینار تخصصی «زبان فارسی در اروپا» از ساعت ۱۲ تا ۱۴، وبینار تخصصی «هم‌اندیشی ناشران ایران و ترکیه با موضوع ترجمه و نشر آثار ادبیات کودک و نوجوان» از ساعت ۱۴ تا ۱۶ و وبینار تخصصی «هم‌اندیشی ناشران ایرانی و عربی با موضوع ترجمه و نشر آثار ادبیات کودک و نوجوان» از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

روز پنجشنبه دوم بهمن ماه نیز نشست‌های «زبان فارسی در شبه قاره و شرق آسیا»، «هم‌اندیشی ناشران عرب زبان و ایرانی در خصوص ترجمه و نشر آثار ادبیات پایداری و اندیشه انقلاب اسلامی» و «رونمایی و بررسی از ترجمه کتاب (ریشه‌های انقلاب اسلامی) به زبان اسپانیولی» به ترتیب از ساعت ۱۲ تا ۱۴، ۱۴ تا ۱۶ و ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ اجرا می‌شود.

نشست‌های تخصصی بین‌المللی خانه کتاب و ادبیات ایران در سومین روز نمایشگاه مجازی کتاب تهران (سوم بهمن ماه) نیز بدین شرح است: «زبان فارسی در کشورهای حوزه آفریقا و حوزه عربی» از ساعت ۱۲ تا ۱۴، «حضور کتاب‌های ایرانی در کشورهای حوزه بالکان (صربستان)» از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۳۰ و «رونمایی از کتاب تاریخ شعرای پارسی‌گوی بوسنی و هرزگوین و نگاهی به آثار ایرانی ترجمه شده در آن کشور» از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹.

شنبه چهارم بهمن ماه، نیز وبینارهای تخصصی «زبان فارسی در کشورهای حوزه عربی» از ساعت ۱۱ تا ۱۳، «معرفی و بررسی ظرفیت‌های فلوشیپ استانبول به صنعت نشر ایران» از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و «معرفی طرح گرنت ایران، تدای ترکیه و گرنت صربستان» از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود.

روز پنجم نمایشگاه (یکشنبه پنجم بهمن ماه) از ساعت ۱۱ تا ۱۳ نشست «زبان و ادبیات فارسی در آسیای مرکزی و قفقاز»، از ساعت ۱۳ تا ۱۵:۳۰ نشست «بزرگداشت استان محمد اعظم رهنورد زریاب» و از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ نشست «ظرفیت تبادل نشر ایران و افغانستان» اجرا خواهد شد.

در آخرین روز نمایشگاه مجازی کتاب تهران، دوشنبه ششم بهمن ماه، نشست‌های «هم‌اندیشی آژانس‌های ادبی ایرانی و خارجی (ایران، ترکیه و آلمان)» و «هم‌اندیشی ناشران چینی و ایرانی در خصوص ترجمه و تبادل آثار» به ترتیب از ساعت ۱۳ تا ۱۵:۳۰ و ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم بهمن آغاز شده و تا ششم بهمن ادامه خواهد داشت.

کد خبر 5126541

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =