تعدد انتخاب شهردار از شاخصه‌های منفی شورای شهر اراک است

اراک- نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدد انتخاب شهردار در دوره پنجم شورای شهر اراک یکی از شاخصه های منفی این شورا است.

علی اکبر کریمی در گفتگوی با خبرنگار مهر اظهار کرد: شورای شهر دوره پنجم اراک در ماه‌های پایانی دوره چهار ساله خود انتظار می‌رود گزارش‌های شفافی به مردم ارائه کند و یکی از مواردی که سوال جدی در مورد عملکرد شورا پنجم وجود دارد همین تعدد انتخاب در مورد مدیریت شهر است. یکی از اصول موفقیت در مدیریت شهری ثبات مدیریت است و اینکه در مدت سه سال و چند ماه، چندین شهردار و سرپرست مکرر تغییر می‌کنند بیانگر یکی از شاخصه‌های منفی شورای شهر است؛ حال با تغییر مجدد شهردار اراک در ماه‌های پایانی دوره پنجم شورای شهر بر شاخصه منفی این شورا افزوده می‌شود.

وی تاکید کرد: به نوبه خود نقد و گلایه‌های جدی به مدیریت شهری دارم اما در این شرایط تغییرات این گونه را مناسب نمی‌دانم. ضمن اینکه اخباری به گوش می‌رسد که این تغییرات ناشی از مصلحت اندیشی برای شهر نیست و رقابت‌های داخلی و انتظاراتی که وجود داشته است می‌تواند منشأ این تغییر باشد. شایسته نیست مصالح عمومی مردم و شهر را دستاویز مباحث داخلی و احیاناً منافع شخصی خود قرار دهند در نتیجه انتظار می‌رود هم اعضای شورای شهر به این حساسیت مسئله دقت کنند و هم مراجعی که ناظر بر عملکرد شورای شهر هستند دقت لازم را در این خصوص داشته باشند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: انتخاب و استیضاح شهردار از اختیارات قانونی شورای شهر محسوب می‌شود ولی با توجه به عملکردی که شورای شهر کنونی داشته به‌نظر می‌رسد این تغییرات خیلی تابع آن منطق کلی نیست.

کریمی تصریح کرد: دانستن حق مردم است و شفافیت باید در میان نمایندگان مجلس، مسئولان دولت، شوراهای شهر و شهرداری‌ها حاکم باشد. انتظار می‌رود شهرداری و شورای شهر گزارشات شفافی به مردم ارائه کنند. شایعاتی وجود دارد که تعدادی از بستگان اعضای شورا در شهرداری جذب شده‌اند در این خصوص توضیح بدهند و اخباری به گوش می‌رسد که بعضی از اعضای شورا در ساخت و سازهای شخصی خود از رانتهای ویژه شهرداری استفاده کرده‌اند. اینها جای سوال دارد که لازم است در این موارد شفاف سازی شود تا مردم از آنچه حقشان هست اطلاع پیدا کنند.

وی گفت: اینکه شنیده می‌شود فردی مورد تشویق و تقدیر اعضای شورا قرار می‌گیرد و بلافاصله به دلیل تخلفات گسترده مالی بازداشت می‌شود این جای سوال دارد و نشان می‌دهد اعضای شورای شهر هم باید دقت بیشتری داشته باشند و هم شفاف سازی کنند.

کد خبر 5133315

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =