اصرار شورای شهر تهران بر پرداخت دو مرحله‌ای عوارض هتل‌ها

اعضای شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری بر نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران را وارد ندانستند و به اجرای آن رای موافق دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه امروز شورای شهر تهران به بررسی نامه فرماندار در خصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه «نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران پرداخته شد. محمد سالاری رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اعتراض فوق گفت: هیئت تطبیق معتقد است چون شوراهای شهر نمی‌توانند تخفیف دهند، در این مصوبه باید تجدید نظر شود در حالی که می‌توان بر اساس عوارض، شرایط پرداخت متفاوت در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: در فضاهای شهری ما عوارض تجاری، اداری و مسکونی متفاوتی در نظر می‌گیریم و با وجود اینکه من جزو مخالفان جدی اخذ این شکل عوارض بودم و معتقدم هتل‌های لاکچری نیازی به این تخفیف ندارند. اما از منظر قانونی این مساله را جز اختیارات شورا می‌دانم.

امینی رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز با اشاره به تبصره ۳ ماده قانون مدیریت که هیئت تطبیق آن‌را مغایر دانسته پیش بینی کرده اعطای تخفیف ملغی است، اظهار داشت: وقتی می‌گوئیم تخفیف که مصوبه و عوارضی وجود داشته باشد که وجود نداشته و به استناد بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون شوراها، تصویب لوایح، برقراری و یا لغو عوارض شهر از جمله اختیارات شورای شهر تهران بوده است و نظر کمیسیون حقوقی هم مثل اصرار بر اجرای مصوبه است.

فراهانی با توجه به توضیحات سالاری گفت: کاری که در تصویب این مصوبه انجام شده این است که اعلام شده ۴۰ درصد به صورت علی‌الحساب پرداخت شود و ۶۰ درصد مابقی بعد از بهره برداری پرداخت کند که به توسعه گردشگری کمک شود. بنابراین هیچ‌گونه تخفیفی داده نشده است که شامل این تبصره عنوان شده باشد و به اینکه عوارض را دو قسمت کرده‌ایم به معنای تخفیف نیست.

در نهایت اصرار بر اجرای این مصوبه به رأی گذاشته شد و با ۱۸ رأی موافق به تصویب رسید.
 

کد خبر 5154266

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =