کشورهای مختلف از تجارب ایران در مددکاری اجتماعی استفاده کنند

دبیرکل فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی گفت:کشورهای مختلف جهان می توانند از تجربیات خوب ایران در برگزاری همایش ها و کنگره های بین المللی این کشور در حوزه مددکاری اجتماعی به خوبی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، روری تروئل روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه سومین کنگره بین‌المللی و سی و پنجمین همایش ملی مددکاری اجتماعی ایران افزود: مددکاران اجتماعی باید به صورت گروهی کار کنند تا نقاط ضعف آینده را بهتر شناسایی کنند و هر شش ماه تشخیص و تجربیات خودشان را به شهرداری‌ها گزارش دهند تا برای جلوگیری از بحران‌های آتی مؤثر باشد تا بتوانند به خوبی از مردم پشتیبانی کنند.

وی با اشاره به روز جهانی مددکاری اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر همه مددکاران اجتماعی به عنوان یک گروه واحد کار کنند و مددکاران اجتماعی بتوانند فلسفه خودشان را پیاده کند در این صورت کار این گروه بسیار مؤثرتر خواهد شد.

تروئل تصریح کرد: مددکاری اجتماعی زمانی برای یادگیری و اهمیت ارتباطات اجتماعی و توسعه ارتباطات است پس مددکاران اجتماعی باید اطلاعات را برای توسعه همه اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: مددکاران اجتماعی تلاش جدی می‌کنند تا در موضوعات مختلف به همه افراد جامعه کمک کنند بنابراین نباید هیچ مسأله‌ای را نادیده بگیریم، داشتن برنامه برای توسعه کسب و کارها و امکانات پزشکی بسیار مفید است تا افراد جامعه در زندگی خوشبخت باشند و این به ما می‌گوید این مسائل بسیار مهم است.

دبیرکل فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی گفت: تجربه مددکاران اجتماعی در جهان بسیار مهم است و به همه کمک می‌کند و ما باید به کودکان در جوامع مختلف که آسیب پذیر هستند نیز بیشتر توجه کنیم.

وی تصریح کرد: باید عقیده داشته باشیم به صورت منسجم در یک سازوکار فعالیت کنیم و چالش‌ها ر ا بشناسیم تا مشکلات را حل کنیم، به مددکاران اجتماعی اعتقاد داریم و چشم انداز خوبی دارند چون حمایت از افراد آسیب پذیر را انجام می‌دهند و همه باید به مددکاران اجتماعی برای مشارکت اجتماعی و انسجام اجتماعی کمک کنیم.

وی تصریح کرد: ما از تجارب شما استفاده می‌کنیم و تجارب شما را با دیگر کشورهای جهان استفاده خواهیم کرد چون دیگر کشورها هم با مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مواجه هستند و باید با استفاده از تجارب همه کشورها یک رویداد را داشته باشیم چون می‌تواند مددکاری اجتماعی را مشعشع کند.

تروئل افزود: همه خوب می‌دانیم که مشاهدات و انسجام اجتماعی منجر به زندگی بهتر می‌شود و از همکاران ایران در جهت برگزاری این مجمع بزرگ تشکر می‌کنم چون یک هدیه خوب برای جهان است تا از تجربیات شما استفاده کند و برای کمک به موضوع آسیب‌های اجتماعی از این تجارب ایران استفاده کنند.

کد خبر 5165661

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =