تمامی ساختمان‌های برق پایتخت خاموش شدند

همگام با «ساعت زمین» و به منظور آگاه سازی شهروندان تهرانی از اهمیت جلوگیری از تغییرات اقلیمی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز روشنایی ساختمان های خود را خاموش کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، شامگاه شنبه هفتم فروردین ۱۴۰۰، در اعلام همبستگی با تعهد جامعه بین الملل در مبارزه با تغییرات اقلیمی، کاهش مصرف انرژی و توسعه پایدار و تحکیم شاخص‌های زیست محیطی، تمامی ساختمان‌های اداری حوزه‌های ستادی، معاونت‌های هماهنگی و نظارت و مناطق برق پایتخت از ساعت ۲۰:۳۰ خاموش شدند.

این اقدام پس از اعلام فراخوان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور جلب همکاری شهروندان پایتخت و مشارکت در رویداد جهانی «ساعت زمین» به شکل هماهنگ با سایر شرکت‌های توزیع برق در سراسر کشور و در سطح ۲۲ منطقه تهران برگزار شد.

گفتنی است در راستای دستیابی به اهداف تعیین شده در حوزه بهبود شاخص‌های زیست محیطی، دبیرخانه «مدیریت سبز» شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز از ابتدای سال ۱۳۹۹ اقدام به راه‌اندازی دفاتر کار سبز در این شرکت به منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌های اداری و همچنین اجرای شاخص‌های عملی مدیریت سبز در حوزه‌های انرژی، آب، سوخت و پسماند کرده و همچنین تفاهم‌نامه‌های همکاری نیز در حوزه کاهش تولید و مدیریت پسماند به امضای شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و شهرداری تهران رسیده است.

«ساعت زمین» رویدادی بین‌المللی است که به منظور احترام به طبیعت، محیط زیست و کره زمین و با اعمال یک ساعت خاموشی سامانه‌های روشنایی و وسایل برقی غیرضروری در راستای جلب توجه ساکنان کشورهای مختلف به اهمیت انرژی و حفاظت از محیط زیست، هرساله و در آخرین شنبه ماه مارچ میلادی از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به وقت محلی برگزار می‌شود.

کد خبر 5177051

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =