وزیر خارجه لبنان زنگ خطر را درباره فروپاشی کامل به صدا درآورد

وزیر خارجه لبنان درباره فروپاشی کامل لبنان به علت انباشت بحرانها هشدار داد و زنگ خطر را به طور جدی به صدا درآورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، وزیر خارجه لبنان درباره فروپاشی کامل لبنان به علت انباشت بحرانها هشدار داد و زنگ خطر را به طور جدی به صدا درآورد.

زینت عکر وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان اعلام کرد که کشورش با تهدید بی سابقه موجودیتی روبرو است و خطر فروپاشی کامل به علت انبوهی از مشکلات بحرانهای موجود آنرا به شدت تهدید می کند.

وی که سرپرست وزارت خارجه لبنان پس از کنار رفتن شربل وهبه به دنبال بحران دیپلماتیک با سعودی است، این سخنان را در نشست وزیران خارجه عربی در دوحه پایتخت قطر مطرح کرد.

روزپنجشنبه ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰، میشل عون، رئیس جمهور لبنان، پس از دیدار و رایزنی با جریان‌های مختلف مجلس، سعد حریری را مأمور تشکیل کابینه جدید لبنان کرد. با این تصمیم، وظیفه بسیار دشواری به حریری محول شده است. این سیاستمدار ۵۰ ساله که از سال ۲۰۱۶ رئیس دولت لبنان بود، در ژانویه ۲۰۲۰ زیر فشار افکار عمومی و اعتراضات سراسری علیه فساد و ناکارآمدی، از مقام خود کناره گرفت.

«حسان دیاب»، جانشین حریری، ماه اوت همین سال و پس از انفجار بندر بیروت، استعفا کرد. سپس «مصطفی ادیب»، سفیر سابق لبنان در آلمان مأمور تشکیل کابینه شد؛ اما او نیز چند هفته بعد به دلیل اختلافات و رقابت‌های درون جناحی، از وظیفه تشکیل دولت عذرخواست. از آن زمان تاکنون توفیقی درباره تشکیل دولت جدید لبنان حاصل نشده است و اختلاف نظر میان میشل عون رئیس جمهور و سعد حریری نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه لبنان وجود دارد.

کد خبر 5236520

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =