انتخابات آغاز نظارت مردم بر مسئولین و مطالبه گری از آنها است

ستاد امر به معروف در بیانیه‌ای تاکید کرد: مشارکت در سرنوشت فردی و جمعی نه تنها یک حق بلکه یک وظیفه شرعی است و عقل و نقل به عنوان ابزارهای شناخت احکام الهی به این مطلب توجه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در برخی شهرها، ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با صدور بیانیه ای همه اقشار مردم در سراسر کشور را به حضور پرشور در پای صندوق های رای دعوت می نماید.

متن بیانیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران!

اینک و در سال های آغازین دهه پنجم از عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی به خوبی دریافته اید که بهترین و موثرترین ابزار مشارکت و تعیین سرنوشت، شرکت در انتخابات است. ملت ما می داند در شرایط کنونی دشمنان اختلاف سیاسی را در جامعه ما دنبال می کنند و سعی دارند با ایجاد یأس و ناامیدی آحاد مردم را از مشارکت در تعیین سرنوشت خود باز دارند و درصدد ایجاد توطئه در این عرصه هستند.

همچنین با توجه به جایگاه بسیار مهم و حیاتی ریاست جمهوری و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا هر رای حرکتی است به سوی تحقق مردم‌سالاری دینی و حق اعمال حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و بی تفاوتی نسبت به این نقش تعیین کننده همانا بی تفاوتی نسبت به سرنوشت جامعه است که تبعات آن بسیار خطرناک خواهد بود.

از طرفی مشارکت در سرنوشت فردی و جمعی نه تنها یک حق بلکه یک وظیفه شرعی است و عقل و نقل به عنوان ابزارهای شناخت احکام الهی به این مطلب توجه می‌دهد. بنابراین، حضور در امور اجتماعی از جمله انتخابات و تعیین سرنوشت جامعه مصداق عمل به معروف و یک تکلیف و وظیفه شرعی است، چه سرنوشت جمعی انسان همانند کشتی‌نشینان به دست همگی رقم می‌خورد و سعادت و بدبختی انسان‌ها و رهایی از خسران در مشارکت فعال اجتماعی آنان است. علاوه بر این، حفظ نظام اسلامی خود بزرگترین معروف و به تبع آن دعوت به حفظ آن امر به معروف است و از این حیث ما مکلفیم که هم خود در انتخابات شرکت کنیم و هم با همه آنچه در توان داریم از آحاد مردم برای مشارکت در این رویداد ملی دعوت کنیم.

ملت شریف ایران می داند که مشارکت گسترده در انتخابات مسئولیتی عظیم بر گرده منتخبین نهاده و حامل این پیام است که آحاد مردم هیچگاه از حق اعمال حاکمیت خود دست نمی کشند و برای آبادی و آبادانی روز افزون ایران اسلامی حقوق قانونی خود را به نحو مستمر از ایشان مطالبه می کنند. بنابراین لازم است که منتخبین نسبت به پیام مشارکت ملت ایران هشیار باشند و بدانند که انتخابات آغاز نظارت مردم بر مسئولین و مطالبه گری از آنها است.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ضمن دعوت از تمام آحاد ملت ایران به مشارکت در انتخابات پیش‌رو امیدوار است، مردم شریف این مرز و بوم با درک و تحمل تمام مشکلات و سختی‌ها، مقتدر و هوشیار با اتکای به فضل الهی و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسداشت از آرمان‌های امام خمینی «ره» با مشارکت حداکثری و انتخابی درست جلوه‌ای دیگر از ایران مقتدر را به نمایش بگذارند تا جمهوری اسلامی ایران استوارتر از گذشته به‌سوی پیشرفت و تعالی حرکت کند.

26 خرداد 1400

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

کد خبر 5236699

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =