توجه به کرامت مردم در اجرای مسئولیت ها مد نظر باشد

مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دستگاه‌های مختلف برای نیروی انتظامی وظیفه ایجاد می‌کنند اما باید توجه داشته باشند اجرای این مدیریت و مسؤولیت‌ها، برخورد و فشاری به مردم وارد نکند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور و جمعی از فرماندهان این نیرو، ضمن تقدیر از اقدامات مجاهدانه نیروی انتظامی در تأمین امنیت کشور، اظهار کرد: نه تنها در مسئله کرونا بلکه در سایر امور، نارضایتی مردم به‌خصوص قشر آسیب‌پذیر و کارگر که در زندگی‌شان مستأصل هستند، وجود دارد اما خوشبختانه در استان ما تا به الان در این یکی دو سال، کوچک‌ترین برخوردی با نیروی انتظامی پیش نیامده است.

وی با تأکید بر این‌که در انجام امور انتظامی، قصوری انجام نشد اما کوچک‌ترین برخوردی نیز بروز نکرد، ادامه داد: همه انتظامات و امنیت کشور در این شرایط به خوبی اداره شد بدون هیچ‌گونه برخورد و تنشی در جامعه که متأسفانه به این نقطه مدیریتی در نیروی انتظامی توجه نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که نیروی انتظامی در مواجهه با مردم جلوترین تشکیلات حکومت است، خاطرنشان کرد: از یک طرف مردم گرفتار و مستأصل هستند، در دولت، مجلس و دستگاه‌های مختلف نیز برای نیروی انتظامی وظیفه ایجاد می‌کنند اما باید توجه داشته باشند اجرای این مدیریت و مسؤولیت‌ها، برخورد و فشاری به مردم وارد نکند.

وی بیان کرد: هر طور این نظام را اداره کنیم و به مردم خدمت کنیم، آبروی امام زمان بیشتر در دنیا توسعه پیدا می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی به بروز برخی مشکلات مرزی در مواجهه با همسایه‌های شرقی کشور اشاره کرد و گفت: مسئله‌ای در موضوع افغانستانی‌ها داریم، این‌ها مسلمان هستند و در امت اسلامی زندگی می‌کنند، نمی‌شود برخوردهای غساوت‌مندانه‌ای که جای دیگر انجام می‌دهند، ما نیز انجام دهیم؛ افراد فقیر و از جنگ فرار کرده، اهل نماز و عبادت، نمی‌شود به آنان بگوییم شما نیایید، مدیریت اجرایی باید به خوبی انجام بگیرد که نه به آنان فشار بیاید و نه بدون حساب و کتاب ترددی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: برخی مشکلات شما از ناحیه مجلس قابل حل است که با توجه به شناخت رئیس مجلس از نیروی انتظامی، این مشکلات می‌تواند از این طریق بهتر حل شود.

سردار حسین اشتری نیز در این دیدار با اشاره به وجود برخی قوانین در رابطه با مهاجران افغانستانی، گفت: در این رابطه هم قوانین مرزی و هم رعایت حال آنان انجام شده اما متأسفانه دستگاه‌های دیگر همکاری کافی نمی‌کنند.

وی به تمهیدات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای روزهای کرونایی اشاره و بیان کرد: برای کرونا به طور میانگین روزانه ۱۰ هزار نفر وارد کار شدند، مصوبات را اجرا کردیم اما هیچ برخورد و تنشی در اجرای مصوبات از سوی نیروی انتظامی رخ نداد.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: ۶ ماه درگیر انتخابات بودیم، انتخاباتی که همه دنیا به‌دنبال ایجاد مشکل امنیتی و اجتماعی و ایجاد تنش در آن بودند آن هم در شرایطی که مردم تحت فشارهای زیادی زندگی می‌کنند اما خوشبختانه انتخابات در امنیت کامل برگزار شد.

کد خبر 5241455

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =