اختیارات رئیس مشترکی اتحادیه میهنی را به طالبانی واگذار کردم

رئیس مشترک اتحادیه میهنی با اشاره‌ به‌ این که‌ وی از طریق کنگرە حزب و با انتخابات بر سر کار آمدە نە از طریق کودتا، از واگذاری اختیارات قانونی خود به‌ بافل طالبانی به‌ صورت موقت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه، لاهور شیخ جنگی رئیس مشترک اتحادیە میهنی کردستان عراق کە طی روزهای گذشتە در پی اختلافات با بافل طالبانی دیگر رئیس مشترک حزب، کلیە اختیارات خود را بنا بە تصمیم دفتر سیاسی حزب از دست داد، در پیامی بە مناسبت عید قربان، از مردم اقلیم بە دلیل وقایع و اختلافات اخیر در اتحادیە میهنی پوزش طلبیدە و دربارە علل سکوت خود در این اختلافات، اعلام کردە کە هرگز باوری بە استفادە از نیروهای مسلح برای حل مشکلات حزبی نداشتە و معتقد است کە نیروهای پیشمرگه و امنیتی فقط در زمان بروز تهدید علیە اقلیم باید بە کار گرفتە شدە و تفنگ خود را بە سوی دشمنان نشانە بروند و نباید اجازە بدهند کە نە وی و نە هیچ شخصیت دیگری این نیروها را برای اهداف شخصی بە کار بگیرد.

لاهور شیخ جنگی تاکید کردە کە خویشتن داری و عدم واکنش در این اختلافات از سوی وی برای حفظ امنیت و ثبات در سلیمانیە و اقلیم بودە است.

وی در ادامە آوردە کە مهم این است کە در این اختلافات، یک قطرە خون فرزندان اقلیم برای حل اختلافات حزبی بر زمین ریختە نشدە و با سکوت خود از بروز انشقاق در اتحادیە میهنی جلوگیری کردە است و خرسند است کە برای حل اختلافات سازوکارهای حزبی در پیش گرفتە شدە است و این راه را درست می داند کە برای حل اختلافات بە شورای رهبری حزب کە مشروعیت خود را از کنگرە گرفتە، رجوع شود.

وی خاطر نشان ساختە کە وی از طریق کنگرە حزب و با انتخابات بر سر کار آمدە نە از طریق کودتا و اکنون نیز با رضایت خود و سعە صدر و بە صورت موقت اختیارات قانونی خود بە عنوان رئیس مشترک حزب را به بافل طالبانی کە وی را رئیس مشترک دوم خواندە، واگذار کردە است؛ تا زمانی کە اساسنامە داخلی اتحادیە میهنی تغییر دادە شدە و این اقدام خود را راه حلی برای جلوگیری از خونریزی و درگیری کە در حال وقوع بودە، خواندە است.

لاهور شیخ جنگی تاکید کردە کە تنها شرط وی برای اقداماتی کە انجام دادە تشکیل کمیتە ای از سوی دفتر سیاسی اتحادیە میهنی برای تحقیق دربارە اتهاماتی است کە علیە وی مطرح شدە و درخواست کردە کە نتیجە این تحقیقات نیز برای شورای رهبری حزب و افکار عمومی اقلیم منتشر شود.

رئیس مشترک اتحادیە میهنی از همه افرادی کە در این مدت از وی حمایت کردە اند، قدردانی کردە و تاکید کردە کە اتحادیە میهنی را مهم تر از هر منصب و مقامی می داند و حامیان خود را تنها نمی گذارد و همه توان خود را برای حفظ اتحاد در حزب بە کار می گیرد و به اصول تغییر ناپذیر خود در نحوە حکمرانی در اقلیم و حاکمیت قانون و جلوگیری از انحصار طلبی سیاسی و نفوذ منطقە ای، پایبند می ماند.

وی در ادامە اعلام کردە کە از هرگونە اصلاحات و پاکسازی حمایت می کند و همچنان کە پیشتر برای حل مشکل حقوق بگیران اقلیم تلاش کردە، در آیندە نیز برای بهبود وضعیت رفاهی و معیشتی شهروندان تلاش می کند و پشتیبان اقدامات برای جلوگیری از قاچاق در گذرگاه های مرزی خواهد بود.

کد خبر 5262755

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =