۸۶ نیروی کار غیرمجاز در قزوین شناسایی شد

قزوین- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: ۸۶ تبعه غیرمجاز خارجی امسال در واحدهای تولیدی استان شناسایی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین رضا گروسی با اشاره به اهمیت شناسایی و جلوگیری از اشغال فرصت‌های شغلی توسط اتباع بیگانه غیر مجاز اظهار کرد: در این راستا ۲۹۵ مورد بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار استان در خصوص اتباع صورت گرفته که یک بازرسی آن در قالب گشت‌های مشترک شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی با حضور نماینده فرمانداری و نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های اجرای ذیربط صورت گرفته است که منجر به شناسایی ۸۶ نفر تبعه غیرمجاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین با اشاره به همکاری نیروی انتظامی در اخراج این افراد از کشور خاطرنشان کرد: با توجه به معضل بیکاری در استان و اهمیت استفاده از جوانان در فرصت‌های شغلی، شناسایی و اخراج اتباع بیگانه غیر مجاز از محیط‌های کاری در دستور کار قرار دارد و با کارفرمایانی که مرتکب این جرم شوند به شدت برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: به موجب ماده ۱۲۰ و ۱۸۱ قانون کار، بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار در هر شغلی جرم محسوب می‌شود که در این راستا ۸ کارفرمایی که قانون را نادیده گرفته بودند ضمن ابلاغ برگ جریمه، به مراجع قضائی معرفی شدند.

گروسی تصریح کرد: واحدهای کشاورزی، صنعتی و خدماتی که اتباع بیگانه غیرمجاز به کار بگیرند به استناد بند (ج) ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ضمن معرفی به مراجع قضائی، بابت هر روز اشتغال غیرمجاز هر کارگر خارجی معادل پنج برابر حداقل دستمزد روزانه جریمه خواهند شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین با بیان اینکه توانمندسازی نیروی کار ایرانی از طریق آموزش و توانمند سازی صورت می‌گیرد بیان کرد: در مجموع ۲۵ نفر جایگزین اتباع بیگانه در واحدهای کارگری استان شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: با توجه به تعیین مناطق ممنوعه استان برای حضور اتباع خارجی، شهروندان قزوینی در صورت مشاهده هرگونه فعالیت از سوی آنان، مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۷۰۳۷۷ اطلاع رسانی کنند.

کد خبر 5267818

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =