نگرانی اصلی ما وضعیت فعلی حمل ونقل عمومی است

عضو شورای اسلامی شهر نسبت به وضعیت حمل و نقل عمومی شهر، توسعه پارکینگ‌های طبقاتی و مکانیزه و ساماندهی حمل و نقل بار و کالا به عنوان اولویت‌های شهر تهران متذکر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جعفر تشکری هاشمی در سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از ارائه گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک گفت: گزارش مذکور نشان دهنده تلاش‌های ایشان و همکاران در این مجموعه است. جا داشت گزارشات ارائه شده به دو بخش مدیریت قبل و بعد از دکتر مناف هاشمی تفکیک شود، معتقدم در دوره مدیریت مناف هاشمی جهش لازم پس از ۲ سال عقب ماندگی که ماحصل مدیریت پیش از ایشان بود در بخش حمل ونقل عمومی اتفاق افتاد.

عضو شورای اسلامی شهر با بیان این تذکر که مواردی که مطرح می‌کنم عمدتاً باید طی ۴ سال به آن توجه می‌شد تصریح کرد: نگرانی اصلی ما وضعیت فعلی حمل و نقل عمومی است، دولت یازدهم و دوازدهم در ابتدای فعالیت خود وعده داد ۱۷ هزار دستگاه اتوبوس به شهرداری‌ها خواهد داد که همانطور که می‌بینیم حتی یک دستگاه اتوبوس هم تحویل داده نشد، این درحالی است که با شیوع کرونا و نگرانی‌ها در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی باز هم وعده داد ۵ هزار دستگاه اتوبوس به شهرداری‌ها می‌دهد که از این تعداد هم تاکنون یک دستگاه تحویل نشده است. این مهم نشان دهنده یک بی توجهی مفرط به نیازهای اساسی مردم است.

تشکری هاشمی تاکید کرد باید اکنون به فوریت و در سه سطح این موضوع بررسی شود، اول راه اندازی آنچه موجود داریم ولی به دلیل خرابی و نیاز به اورهال داشتن نمی‌توانیم استفاده کنیم و دوم اینکه همانطور که شورای دوم، سوم و چهارم منتظر دولت ننشسته‌ایم در شورای ششم هم این امکان فراهم شود که به صورت ضرباثتی با اصلاح ردیف‌های بودجه‌ای نیازهای حمل و نقل عمومی شهر را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: در بخش واگن سازی هم نگرانی جدی داریم اکنون از ۱۵۰۰ واگن ۵۰۰ واگن غیر فعال و ۴۰۰ واگن نیازمند اورهال است که باید این مهم هم مورد توجه جدی قرار گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه مطرح کرد: وضعیت مالی شرکت بهره برداری مترو بسیار نگران کننده است، اعتبارات تعیین شده از سال ۹۷ تاکنون نه تنها که محقق نشده بلکه کاهش هم داشته و باید ردیف‌های پیش بینی شده اصلاح شود.

تشکری هاشمی اظهار داشت: ۶۳۰ دستگاه واگن مذاکره شده ولی تاکنون اتفاقی نیفتاده است لازم است کمیته‌ای ویژه تشکیل و با بانک مرکزی و دولت مذاکره شود، پیشنهاد می‌کنم تأمین واگن مترو در بسته‌های کوچک‌تر عملیاتی شود.

وی تاکید کرد: در کنار توسعه حمل و نقل عمومی باید توسعه پارکینگ طبقاتی و مکانیزه و ساماندهی بار و کالا هم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کد خبر 5278248

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =