مشارکت مردم در فعالیت های سیاسی و اجتماعی مورد تاکید رهبری است

شیراز - استاندار فارس گفت: مشارکت مردم در فعالیت های سیاسی و اجتماعی علیرغم برخی مخالفت ها مورد تاکید امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری قرار داشته و قانون اساسی بر این اساس تنظیم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هادی ایمانیه در جلسه معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی است، اظهار داشت: باید فراتر از شعارها بر اساس اعتقاد راسخ امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به صورت جدی در اداره کشور بر حضور و مشارکت مردم تکیه کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه جلب مشارکت مردم نیازمند مقدماتی است که باید تأمین شود، افزود: انتظار داریم میزان مشارکت مردم در انتخابات‌های آینده بالاتر از گذشته باشد که این موضوع با خدمت بیشتر میسر خواهد شد؛ بزرگترین هدف در این زمینه جلب اعتماد مردم است که هدفی بسیار دشوار ولی ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در زمینه تقسیمات کشوری همه مناطق به دنبال جذب اعتبارات و خدمات بیشتر با ارتقای تقسیمات کشوری هستند، گفت: اگر توزیع امکانات و اعتبارات بر اساس عدالت صورت گیرد و حق همه مناطق شهری و روستایی پرداخت شود، تقاضا برای ارتقای تقسیمات کشوری کنترل می‌شود.

استاندار فارس هدایت فرمانداران استان در مسیر اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی و سیاست‌های کلی دولت را از وظایف مهم معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برشمرد و گفت: ۳۶ فرماندار استان فارس که افسران اداره استان هستند باید با نهایت دقت انتخاب شوند و نحوه مشارکت آنها در مدیریت استان و نظارت و هدایت آنان اهمیت زیادی دارد.

ایمانیه هدایت و مدیریت شبکه ای ۳۶ فرماندار، ۹۶ بخشدار، ۱۲۶ شهردار و دهیاران استان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: کارهای برجسته و الگویی هر کدام از این مدیران باید مورد توجه و ترویج قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه خیرین و نیک اندیشان فراوانی در عرصه‌های مختلف در استان فارس وجود دارند، با تاکید بر لزوم حمایت از خیرین عرصه‌های مختلف، ادامه داد: توجه به سازمان‌های مردم نهاد و حمایت از آنان برای استفاده از اندیشه خلاق و فکر آزاد آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار فارس تاکید کرد: متکدیان و معتادان متجاهر باید از سطح شهرهای استان جمع آوری شوند و وضعیت نابهنجار برخی محلات در زمینه کودکان کار و دیگر آسیب‌های اجتماعی اصلاح شود.

ایمانیه ورزش و نشاط اجتماعی را از موضوعات مهم و مورد توجه مدیریت ارشد استان فارس برشمرد و افزود: نشاط اجتماعی لازمه حیات بشری است و پیشوایان دینی ما نیز خوش اخلاقی و مزاح را مورد تأیید قرار داده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه ارتباط با نخبگان اداری، دانشگاهی و سایر اقشار بسیار مهم است، گفت: ارتباط و مشورت با نخبگان از سیاست‌های جدی مدیریت ارشد استان فارس است و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری باید در این زمینه تلاش کند.

وی با اشاره به اینکه برای تأمین امنیت بخش‌های مختلف جامعه نیازمند کار علمی و پژوهشی هستیم، اظهار داشت: مسائلی که امنیت جامعه را تهدید می‌کند باید مورد بررسی کارشناسانه قرار گیرد و همواره باید در نظر داشته باشیم که از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران امنیت مردم اولویت است نه امنیت مدیران و حاکمان.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق یک وظیفه ملی، شرعی و مدیریتی است، افزود: قاچاق تولید کشور را نابود می‌کند و برای مقابله با آن باید با روش‌های علمی به سراغ سرچشمه‌های قاچاق برویم.

ایمانیه با بیان اینکه در حوزه پدافند غیرعامل کار علمی خوبی صورت گرفته و سند این حوزه باید اجرایی شود، گفت: در حوزه اتباع با توجه به گستردگی مشکلات و پیچیدگی موضوع اتباع خارجی باید کار علمی دقیقی صورت گیرد که مبنای برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره کل اتباع خارجی استانداری فارس قرار گیرد.

در این جلسه با تقدیر از تلاش‌های سیداحمد احمدی زاده، معاون پیشین استانداری فارس، اسماعیل محبی پور به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس معرفی شد.

کد خبر 5364480

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =