آزادسازی ۷۲ هکتار از اراضی فردیس

البرز - دادستان عمومی و انقلاب فردیس از اعمال قانون در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز در ۷۲ هکتار از اراضی‌کشاورزی و باغی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین ناصرخاکی در خصوص اجرای دو عملیات مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در «خیابان کشاورز» و «خیابان پرستو» واقع در «روستای فرخ آباد»، بخش مشکین‌دشت شهرستان فردیس گفت: در جهت اعمال مقررات تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در دو عملیات جداگانه آزادسازی گسترده به وسعت ۷۲ هکتار انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ارزش آزادسازی‌های انجام شده در این دو اقدام در مجموع معادل ۱,۹۷۱ میلیارد تومان است، افزود: آزادسازی ۱۵ هکتاری انجام شده در «خیابان کشاورز» موسوم به «باغ انگوری» که برآورد ارزش آن ۳۷۵ میلیارد تومان است، موارد متعددی از اعمال قانون از قبیل ۷۰ مورد دیوارکشی غیر مجاز به مساحت ۴۰۲۰ متر مربع، ۱۵ مورد محوطه سازی به مساحت ۷۵۰ متر مربع، ۳ مورد بنا به مساحت ۳۵۰ متر مربع ،۲۰ مورد دپوی مصالح به مساحت ۷۰۰ متر مربع، ۳ مورد استخر به مساحت ۳۵۰ متر و ۱۵۰۰ متر مربع راه و جاده احداثی را شامل می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب فردیس در ادامه به تشریح جزئیات آزادسازی دیگر انجام شده در «خیابان پرستو» روستای فرخ آباد پرداخت و بیان کرد: در این محدوده نیز ۱۹۲ مورد دیوارکشی و فنس کشی غیرمجاز به مساحت تقریبی ۹۲۱۶ متر مربع، محوطه سازی و احداث راه و جاده به مساحت تقریبی ۶۰۰۰ متر مربع ،۴ مورد بنا به مساحت ۶۰۰ متر مربع، ۱۰ مورد دپوی مصالح به مساحت ۷۰۰ مترمربع، ۵ مورد استخربه مساحت ۳۰۰ مترمربع، اعمال قانون شد.

وی مساحت آزادسازی انجام شده در عملیات دوم را ۵۷ هکتار عنوان کرد و افزود: ارزش این آزادسازی ۱,۵۹۶ میلیارد تومان بود؛ بر این اساس ارزش اراضی آزادسازی شده در این دو عملیات به ۱,۹۷۱ میلیارد تومان می‌رسد.

کد خبر 5528797

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha