پرداخت کامل بدهی و معوقات مؤسسات و انجمن‌های هنری استان قزوین

قزوین - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از پرداخت بدهی و معوقات مؤسسات و انجمن‌های هنری استان قزوین تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

محمدحسین فائزی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اعتبارات این اداره کل اظهار کرد: تا به این لحظه هیچ مقداری از اعتبارات فرهنگی سال ۱۴۰۱ تخصیص و پرداخت نشده است.

وی افزود: با توجه به عدم پرداخت اعتبارات، هیچ بودجه و اعتباری نیز به مؤسسات و انجمن‌ها توزیع نشده و این مربوط به فقط امسال نیست بلکه در سال‌های گذشته نیز در ماه ابتدایی سال اعتباری برای برگزاری برنامه‌ها به مؤسسات و انجمن‌ها پرداخت نمی‌شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تصریح کرد: در ماه‌های پایانی سال گذشته با همراهی استاندار و موافقیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعتباری از محل جدول ۱۷ به این اداره کل تخصیص داده شد تا با تشخیص ذی‌حساب به مؤسسات واجد شرایط پرداخت شود.

وی بیان کرد: تصمیم گیری اعتبارات جدول ۱۷ به هیچ عنوان به تنهایی بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و باید با تأیید و برنامه ریزی ۴ دستگاه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حوزه علمیه، تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه شود.

فائزی عنوان کرد: روال پرداخت اعتبارات جدول ۱۷ طبق قانون در سال جاری نیز به همین شکل است و در صورت وجود اعتبار مجدد از این جدول، باید هر ۴ دستگاه ذکر شده در مورد نحوه هزینه کرد آن و پرداخت به مؤسسات و انجمن‌ها تصمیم بگیرند.

وی از پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد ریال معوقات و بدهی‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مؤسسات و انجمن‌ها در پایان سال گذشته خبر داد و گفت: برخی از این بدهی‌ها بالای ۵۰ میلیون تومان و از سال‌های قبل باقی مانده بود و با پرداخت آن، بدون بدهی وارد سال جدید شدیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در پایان تصریح کرد: روند مسائل مالی در این اداره کل روندی شفاف و مدار قانون و تحت نظارت دستگاه‌های نظارتی است و اگر فردی ادعایی غیر از این دارد باید به صورت مستند آن را اثبات کند.

کد خبر 5532933

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha