۴۴ روستا در طرح جهاد آبرسانی از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شدند

زاهدان. استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از ۱۷۵۱ روستای طرح جهاد آبرسانی از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون ۴۴ روستا از آب آشامیدنی بهره مند شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری حسین مدرس خیابانی در هشتمین نشست جهاد آبرسانی اظهار داشت: با وجود کاهش حجم آبی چاه‌ها تأمین آب آشامیدنی با مشکلی مواجه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک برای هفت روستای شهرستان دلگان گروه‌های جهادی عتبات و چهار روستای شهرستان زاهدان گروه جهادی امام رضایی‌ها در حال تجهیز کارگاه می‌باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان اذعان کرد: همچنین تاکنون برای چهارده روستا توسط پیمانکاران محلی عقدقرارداد صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تاکنون برای ۲۰ روستا اصلاح شبکه توزیع و برای ۲۴ روستا، توسعه و ایجاد شبکه توزیع انجام شده است.

مدرس خیابانی افزود: ۳۲/۵ کیلومتر خطوط انتقال به طور کامل اجرا و۱۱۴ روستا تأمین مصالح شده و همچنین ۱۱۵ روستا نیز تجهیز کارگاه صورت گرفته اما با این وجود به نظر من پیشرفت جهاد آبرسانی در سیستان و بلوچستان همچنان قابل قبول نیست.

وی تاکید کرد: با توجه به توافق مدیرعامل آب منطقه‌ای استان با وزیر نیرو مجوز حفر چاهک های کشاورزی کم آب بر در منطقه سیستان صادر شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: آبخیزداری در حوزه احیای قنوات با خیران مشارکت کند چرا که این امر می‌تواند تعداد قنات‌هایی که احیا می‌شود را افزایش دهد همچنین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران نیز در این زمینه می‌تواند یاری رسان باشد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا نیمه مرداد ماه سال جاری خط انتقال آب چاه ژرف شماره ۳ آغاز و در مدار قرار می‌گیرد.

کد خبر 5539436

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha