کمبود زمین در زنجان برای ساخت ۳ هزار واحد مسکونی

زنجان- مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به کمبود زمین شهر زنجان برای ساخت سه هزار واحد مسکونی گفت: نیازمند الحاق زمین هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود بیات منش ظهر سه شنبه در جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان، گفت: طبق برنامه‌ای که در طرح ملی مسکن برای استان ابلاغ شده بود، به لحاظ برش جمعیتی سهم استان ۴۰ درصد بیشتر از جمعیت استان تخصیص یافته است.

وی ابراز داشت: ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی برنامه ۴ ساله استان است که از این تعداد ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی است و بر اساس برنامه ریزی ها تا پایان دولت سیزدهم در استان ساخته می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: همچنین ۵۰ هزار واحد مسکونی در بخش شهری استان ساخته خواهد شد.

بیات منش با بیان اینکه کل این تعداد واحد مسکونی برای مسکن حمایتی، بخش خصوصی، تعاونی‌ها و بافت‌های فرسوده است، ابراز داشت: بیش از ۳۷ هزار واحد از این میزان واحدهای هدف گذاری شده با تأمین زمین از سوی دولت اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تا به امروز در شهر زنجان حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی تخصیص پروژه شده است، یاد آورشد: عملیات اجرایی این واحدها شروع شده که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ واحد بخش مسکن نیروهای مسلح و بنیاد شهید است که ۱۵ هزار واحد تا کنون به ثبت نامی های انجام شده تخصیص پروژه شده است.

وی اظهار داشت: حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی نیز توسط بخش خصوصی اجرا شود که طی سالهای گذشته حدود چهار و ۵۰۰ واحد به طور متوسط توسط بخش خصوصی در استان ساخته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان افزود: در استان زنجان ۲ الی ۳ شهر مهم داریم که حدود ۶۵ درصد این مسکن شهری در شهر زنجان است.

وی با بیان اینکه ثبت نامی ها جدید نهضت ملی مسکن استان انجام شد، افزود: در این راستا شهرستان زنجان بیشترین ثبت نامی ها طرح نهضت ملی مسکن را دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با اشاره به اینکه ۶ هزار واحد مسکونی برای شهر زنجان است، گفت: حدود ۱۰ هزار متقاضی کارهای تشکیل پرونده در حال انجام است و به پروژه‌ها تخصیص داده می‌شود.

بیات منش گفت: برای ۳ هزار واحد باقی مانده در شهر زنجان با کمبود زمین مواجه خواهیم بود و در حال حاضر داخل شهر زنجان زمین خالی نداریم والحاق محدوده نیاز است.

وی از ثبت نام ۱۷ هزار مجرد در طرح ملی مسکن تنها در شهر زنجان خبر داد و تاکید کرد: طبق نامه ابلاغی از سوی وزیر راه و شهرسازی در برنامه مسکن مجردها در اولویت آخر هستند و به دلیل محدودیت در تأمین زمین مورد نیاز برای احداث واحدهای نهضت ملی در زنجان، متقاضیان مجرد از این طرح حذف شدند.

کد خبر 5559234

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha