تبیین خطرات رژیم صهیونیستی اولویت رسانه های انقلابی باشد

قم- سخنگوی وزارت خارجه گفت: رژیم صهیونیستی و تبیین ماهیت حقیقی و خطرهای آن برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی باید یکی از مهم‌ترین مباحث رسانه‌ای گفتمان انقلاب و رسانه‌های انقلابی باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی در دیدار و تبادل نظر با جمعی از مسئولان خبرگزاری‌ها و رسانه‌های دینی کشور در قم، ظرفیت رسانه‌ای شهر قم را بسیار بزرگ و نقش آن در فرهنگ سازی دینی و ارتباطات بین المللی و نیز انعکاس درست پیام نظام اسلامی به مخاطبان در عرصه منطقه‌ای و بین‌الملل را مهم ارزیابی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به اینکه قم شهر پرخروش بین‌المللی است که همواره تأثیرهای فراتر از مرزهای ملی داشته و دارد افزود: ویژگی‌ها و ظرفیت‌های جهانی شهر قم و تأثیرهای آن در حوزه بین‌الملل، قابل مقایسه با هیچیک از مراکز دینی جهان نیست.

وی افزود: قم همواره در عرصه ملی و بین‌المللی ساختار ساز و تحول آفرین بوده و منادی و عرضه کننده اسلام حقیقی و گفتمان اهل بیت (ع) به جهان بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه بر اهمیت عرضه به موقع تولیدهای فکری و گفتمانی، ناظر به نیازهای ملی و جهانی تاکید کرد و یادآور شد: باید رسانه‌های دینی کشور با بهره‌گیری از دانش‌های روز رسانه‌ای، ارتباط عمیق و پایداری با جامعه هدف و مخاطبان ملی و بین‌المللی خود داشته باشند.

وی همچنین با بیان اینکه توجه به نقاط قوت نباید ما را از تمرکز بر نقاط ضعف و چالش‌ها غافل کند، قضیه فلسطین را همچنان مهمترین موضوع جهان اسلام ذکر کرد و گفت: رژیم صهیونیستی و تبیین ماهیت حقیقی و خطرهای آن برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی باید یکی از مهم‌ترین مباحث رسانه‌ای گفتمان انقلاب باشد و رسانه‌های انقلابی نیز رسالت خود را در این رابطه جدی‌تر و مؤثرتر انجام دهند.

کنعانی همچنین بر آمادگی وزارت امور خارجه برای تقویت ارتباطات، همکاری و هم‌افزایی با رسانه‌های دینی کشور تاکید کرد.

کد خبر 5567200

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha