۳۶ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری در اردبیل صادر شد

اردبیل- مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: ۶ ماهه اول سال‌جاری تعداد ۳۶ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی برای واحدهای تولیدی و خدماتی در اردبیل صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم علایی ظهر شنبه در نشست شورای معاونان اداره کل استاندارد استان اردبیل اظهار کرد: این میزان تحقق ۴۸ درصد برنامه‌های استاندارد استان در زمینه صدور پروانه‌های کاربرد استاندارد اجباری را نشان می‌دهد.

وی با تشریح عملکرد ۶ ماهه سال‌جاری این اداره کل تصریح کرد: صدور و تمدید بیش از ۹۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد به واحدهای تولیدی و خدماتی استان اردبیل را در این مدت شاهد بودیم.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: در ۶ ماهه سال‌جاری ۹۱ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی برای واحدهای تولیدی و خدماتی استان صدور و تمدید شده است.

علایی افزود: این پروانه‌ها در زمینه فرآورده‌های تولیدی مصالح ساختمانی، غذایی و کشاورزی، مکانیک، فلزشناسی، بسته‌بندی، سلولزی و واحد خدماتی سردخانه صادر شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین در ۶ ماهه سال‌جاری تعداد ۳۶ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و تشویقی برای واحدهای تولیدی و خدماتی مختلف صادر شده که ۴۸ درصد برنامه عملیاتی محقق شده است.

علایی با اشاره به اینکه در همین مدت تعداد ۵۵ فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری نیز تمدید شده است، از تحقق ۹۱ درصدی شاخص مزبور نسبت به برنامه عملیاتی در ۶ ماهه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

وی اضافه کرد: قبل از انقضای تاریخ مندرج در پروانه‌های استاندارد واحدهایی که در طول اعتبار پروانه استاندارد مربوطه را رعایت کنند، پروانه‌های کاربرد علامت استانداردهای آنها به مدت سه سال دیگر تمدید می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل بیان کرد: مردم می‌توانند با ارسال کد ۱۰ رقمی مندرج در زیر علامت استاندارد درج شده بر روی کالا و خدمات به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند و از اصالت استاندارد کالا اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده موارد غیراستاندارد می‌توانند مراتب را به این اداره کل اطلاع دهند.

کد خبر 5600211

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha