۱۶ بهمن ۱۴۰۱، ۸:۰۲

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

۶۰۰ کیلو طلا در خراسان جنوبی تولید می‌شود

۶۰۰ کیلو طلا در خراسان جنوبی تولید می‌شود

بیرجند- سرپرست سازمان صمت خراسان جنوبی گفت: سه واحد بهره برداری طلا در خراسان جنوبی داریم که ۶۰۰ کیلو طلا در سال تولید می‌کنند.

حامد حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کارخانه‌های محدود ما از نظر تکنولوژی و یا مواد اولیه به خارج وابسته بودند در حالی که امروزه حتی کارخانه‌های خراسان جنوبی خودکفا هستند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان‌کرد: یک نمونه از این خودکفایی را می‌توان در ماشین آلات صنعت غذایی و ماشین آلات مرتبط با صنعت آب و برق و ماشین‌های فرآوری مواد معدنی مشاهده کرد.

فعالیت ۵۲۳ واحد صنعتی در خراسان جنوبی

حسن نژاد گفت: این در حالی است که در ۴۴ گذشته با مسائلی چون نوسانات ارزی، تحریم اقتصادی و … رو به رو هستیم.

وی با تأکید بر اینکه همین شرایط خراسان جنوبی نیز حاکم است، اظهار کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در جنوب خراسان تنها دو واحد صنعتی فعال بوده است در حالی که امروز ۵۲۳ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۱۳ هزار نفر داریم.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: قبل از انقلاب اسلامی ۱۴ واحد معدنی در جنوب خراسان فعال بوده است در حالی که امروزه ۷۲۴ واحد معدنی با ۲۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در خراسان جنوبی فعال است.

حسن نژاد اظهار کرد: در حوزه تجارت نیز شرایط در خراسان‌جنوبی به همین گونه است و در حال حاضر ۱۶۰ کارت بازرگانی، هزار و۲۰۰ کارت پیله‌وری و ۵۴ هزار کارت مبادلات مرزی در استان داریم.

تولید ۶۰۰ تن طلا در خراسان جنوبی

وی با اشاره به افزایش میل به سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی طی سال‌های اخیر ادامه داد: همچنین اکنون در استان سه واحد بهره برداری طلا داریم که ۶۰۰ کیلو طلا در سال تولید می‌کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه با اکتشافات جدید این میزان در سال آینده به دو برابر خواهد رسید، افزود: سرمایه گذاری‌هایی که در سال گذشته در استان انجام شده به اندازه دو برابر کل سرمایه گذاری‌هایی است که تاکنون در استان انجام شده است.

حسن نژاد بیان کرد: خراسان جنوبی در حال حاضر قطب تولید زغال سنگ و کنسانتره زغال سنگ است که یک افتخار محسوب می‌شود.

رشد سرمایه گذاری با تکمیل زیرساخت‌ها

وی ادامه‌داد: امیدواریم با تکمیل زیرساخت‌ها در حوزه صنعت و معدن در خراسان جنوبی بتوانیم این میزان سرمایه گذاری در کشور را افزایش دهیم.

سرپرست سازمان صمت خراسان جنوبی گفت: البته در کنار ضعف‌های موجود، مواردی چون معافیت‌های مالیاتی را در شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی داریم که جذابیتی برای سرمایه گذاری در استان است.

حسن نژاد با اشاره به اینکه ۱۸ هزار نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اشتغال دارند، بیان کرد: ۳۸ هزار واحد صنفی نیز در خراسان جنوبی فعال است که بخش عمده‌ای از اشتغال استان را شامل می‌شود.

وی یادآور شد: اصناف خراسان جنوبی چه در زمان اغتشاشات، چه در زمان کرونا و چه اکنون در بحث مدیریت مصرف سوخت همکاری‌های بسیار خوبی داشتند.

کد خبر 5700526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha