۹ اسفند ۱۴۰۲، ۱۵:۱۲

«با مهر انتخاب کنید»

اسماعیل رجب زاده

اسماعیل رجب زاده

آذربایجان شرقی- «اسماعیل رجب زاده» به پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» پیوست.

  • استان: آذربایجان شرقی
  • حوزه انتخابیه: تبریز، اذرشهر و اسکو
  • شعار انتخاباتی: صداقت، عدالت در کار ماست

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری مهر با عنوان «با مهر انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

اسماعیل رجب زاده یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ‌هایشان به سوالات مهر در دو بخش کشوری و استانی را می‌خوانید:

  • رزومه:

دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه تبریز ۲۲ سال سابقه مدیریت و معاونت و دبیر آموزش و پرورش استان آ. شرقی

  • سوالات کشوری:

* مهم‌ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

پیگیری دقیق اجرای درست قوانین تصویب شده

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

قوانین تصویب شده را دقیقاً به ملت ایران تشریح نمایند و قراردادن افراد صدیق در پست‌های نظارتی

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل‌گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

حضور خود را در بین ملت زیاد نمایند

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها چه تأثیری می‌تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی‌گاه این همراهی و همکاری چیست؟

هر چه ارتباط بیشتر باشد مشکلات بیشتر بررسی شده و از نخبگان و صاحب نظران در هر قسمت استفاده شده و آنها را برطرف کنند. ساختن ایرانی در خور ملت ایران

*مسؤولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

باعث تصمیم گیری های نادرست و کار کردن در خلاف مسیر ملت و قوانین می‌شود.و همچنین عدم آگاهی از مشکلات مردم و جامعه خواهد شد.

*مردمی بودن یکی از خصیصه‌های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می‌تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام‌زدگی و طرح شعارهای غیر واقع‌بینانه اسیر شود؟

خود در بین مردم زیاد باشد و مشکلات را از نزدیک ببیند و در رفع آنها خود پیش قدم باشد

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسؤولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

از منابع ملی که به حوزه آن اختصاص می‌یابد در جهت رفع مشکلات مردم بخوبی استفاده شود

  • سوالات استانی:

* برنامه شما برای حل معضل حاشیه نشینی در شهرهایی نظیر تبریز چیست؟ با توجه به اینکه چیزی حدود ۱۰۰ هزار مسکن غیر مجاز در این کلان شهر ساخته شده است

با ساخت مسکن در زمین‌های ملی در آنها ساکن شده در سند آنها در تملک دولت باشد و در پروانه ساختمان که شهرداری داده می‌شود باید تجدید نطر باشد که اکثر مردم ناراضی هستند

* برنامه شما برای حل تنش آبی در حوزه کشاورزی استان چیست؟

مدیریت تولید محصولاتی که آب زیادی در کشاورزی مصرف می‌کنند

*استان آذربایجان شرقی با وجود صدها کارگاه تولید قطعات خودرو، حتی یک واحد تولیدی خودرو هم ندارد. علت به وجود آمدن این پدیده از نگاه شما چیست و برای حل آنچه برنامه‌ای دارید؟

وجود افراد سود جو که خواهان عدم پیشرفت شهرستان‌ها می‌تواند یکی از علل این مورد باشد و همچنین نبود بازار کار مناسب. استفاده از نسل‌های جوان و متخصص که دارای نیروی و علاقه مند به این حوزه می‌باشند و تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این امر

اسماعیل رجب زاده

کد خبر 6040351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha