۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۱۰

محبت خانی:

در باغ شهادت در شغل محیط بانی باز است

در باغ شهادت در شغل محیط بانی باز است

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: محیط‌بانی شغل مقدس و همراه با اخلاص محسوب می‌شود و در باغ شهادت در شغل محیط‌بانی باز است.

به گزارش خبرگزاری مهر،، سرهنگ جمشید محبت خانی در مراسم تجلیل از محیط بان نمونه کشور، اظهارداشت: هم اکنون تعداد سه هزار و ۷۰۰ محیط بان در سطح کشور وجود دارد ما برای استاندارد سازی حداقل به هفت هزار و ۸۰۰ محیط بان نیاز داریم.

وی مجموعه پاسگاه‌های محیط بانی کشور را ۶۴ مورد اعلام و اظهار کرد: این تعداد پاسگاه رسالت حفاظت و مراقبت از ۱۳ درصد کل مساحت کشور را بر عهده دارند، اما حداکثر استقرار محیط بان در این پاسگاه سه نفر است.

محبت خانی محیط بانی را شغلی مقدس و همراه با اخلاص تعریف کرد که در سخت‌ترین شرایط بهترین عملکرد را در نقاط مختلف از خود به جای می‌گذارند.

به گفته وی هر کدام از محیط بان ماهانه ۳۶۰ ساعت فعالیت دارند که در نوع خود بسیار چشم گیر است.

محبت خانی با بیان اینکه مناطق حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به دقت رصد می‌شود، یادآور شد: در این عرصه محیط بانان به عنوان اسطوره‌های مقاومت در مراقبت از عرصه‌های ملی نقش محوری دارند.

وی خرید یک هزار و ۲۰۰ دستگاه موتور سیکلت، اخذ مجوز برای خرید یکصد دستگاه خودرو که تاکنون ۲۵ دستگاه خریداری شده است، تجهیز محیط بانی ها به تعداد ۵۰۰ دستگاه دوربین چشمی و آموزش تعداد یکهزار و ۸۰۰ نفر ساعت از مهمترین فعالیت‌های یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد.

محبت خانی انتخاب محیط بان نمونه را دارای مراحل مختلف بیان کرد و ادامه داد: معیارهای مختلفی همچون فرهنگی، اجتماعی، شرایط ظاهری، شرایط سختی منطقه، امکانات رفاهی در این خصوص سنجیده می‌شود.
وی گفت: بر این اساس از هر ۵۰ نفر محیط بان یک نفر محیط بان نمونه برگزیده شده که برای امسال سه محیط بان نمونه در سطح ملی انتخاب و تجلیل می‌شوند

کد خبر 6135254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha