عطیه همتی خبرنگار گروه مجله مهر تعداد خبر 1192

خبرنگار سرویس مجله مهر خبرگزاری مهر است. او از ابتدای سال ۹۳ در این سرویس فعالیت می کند، پیش از این نیز به عنوان خبرنگار اجتماعی- فرهنگی در مجلات و نشریات مختلف همکاری داشته است.

 • مجتمع تجاری نور تهران دیروز ۱۷:۰۸

  کسبه پلاسکو این روزها در چه حالی هستند؟

  روزهای پایانی سال وقت خرید کفش و لباس عید است. اما این دومین سالی‌ست که تهران یکی از بزرگترین مراکز خریدش را ندارد. به مجتمع نورتهران رفتیم تا بفهمیم کسبه پلاسکو در چه حالی هستند؟

 • منا هوبه فکر ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۰۹:۱۷

  اولین خانم عکاس ایرانی که به جام جهانی می‌رود

  «منا هوبه فکر» عکاس جوانی است که قرارست سال آینده به عنوان اولین بانوی عکاس ایرانی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برود. با این عکاس جوان و فعال گفتگو کردیم.

 • مصاحبه با مهسا ایرانیان ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۹:۵۰

  من اولین زن استنداپ کمدین ایران هستم

  «مهسا ایرانیان» دختر شاد و سرحالی است که این روزها استنداپ کمدی‌هایش در تلویزیون و فضای مجازی پرطرفدارشده‌است.

 • رونمایی از کتاب جدید رضا امیرخانی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۲:۲۷

  حواشی صف کشیدن مردم برای خرید کتاب

  ماجرای یک اتفاق فرهنگی عجیب در تهران

  روز پنج شنبه ۱۹ بهمن ماه میان هیاهو و شلوغی صف‌های جشنواره فیلم فجر دو صف شلوغ خبرساز شد. دو صفی که برای رونمایی کتاب دو نویسنده محبوب کشیده شد تا خبراول صفحه‌های فرهنگی باشد.

 • برنامه سختانه ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۱۱:۳۹

  چالش هاردتاک در رسانه ملی؛ گفتگو یا محاکمه؟

  «سختانه» برنامه چالشی این روزهای تلویزیون است که با معرفی خود به نام یک برنامه هاردتاک موافقان و مخالفان سرسختی دارد. برنامه‌ای که عده‌ای آن را صریح و شفاف و عده‌ای آن را بی‌ادبانه می‌دانند.

 • گرد و خاک در اهواز ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۱:۱۵

  چند روایت کوتاه از اهواز؛ شهری که این روزها هوا ندارد

  در «اهواز» چه می‌گذرد؟

  «اهواز هوا ندارد» جمله تلخی ست که متاسفانه به دیدن و شنیدن آن عادت کردیم. اما ساکنان این شهر با گذشت چندسال از این وضعیت نتوانسته اند به این وضع اسفبار عادت کنند؟ اما در اهواز چه می‌گذرد؟

 • میوه ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۱

  میوه‌ها و سبزیجاتی که سیاسی شدند!

  سیاست ممکن است از هر جایی سر در بیاورد. حتی توی یخچال و سبد غذایی خانواده پس هیچ تعجبی ندارد که یک میوه یا نوعی سبزی تبدیل به یک نماد سیاسی شود. این میوه و سبزیجات سیاسی را بشناسیم.

 • محمدعلی کلی ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۲:۰۶

  به بهانه ۲۷ دی‌ماه تولد محمدعلی کلی؛

  برای مردی که همیشه قهرمان می‌ماند

  همه کسانی که روزی به دیوار اتاقشان یک کیسه بوکس آویزان کردند و به آن کوبیدند،«محمدعلی کلی» را می شناسند. قهرمانی که سالها قبل سلطان رینگ‌های بوکس بود و هنوز افسانه عاشقان این رشته ورزشی است.

 • کنکور ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۱:۲۴

  در برگه‌های امتحانی چه می گذرد؟/ فوت و فن نامه نوشتن به استاد!

  اگر فکر می‌کنید تنها راه پاس کردن امتحانات درس‌خواندن و جواب صحیح نوشتن برای سوالات امتحانی‌ست سخت در اشتباهید. چون راه دیگری وجود دارد که رابطه مستقیمی با قوه تخیل و انشا نویسی شما دارد.

 • هایدپارک ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۰:۲۲

  چیزهایی که باید درباره پارک اعتراض در تهران بدانیم

  «پارک اعتراض» مصوبه جدید شورای شهر تهران است که می‌خواهد اعتراضات مردمی را قانونمند و بی‌دردسر کند تا جلوی موج سواری و تبدیل شدن آن به اغتشاش را بگیرد. اما این طرح از کجا آمده‌ است؟

 • شبکه های اجتماعی ۱۳۹۶-۱۰-۱۲ ۱۳:۲۶

  سرنوشت شبکه‌های اجتماعی محبوب در ایران

  بعد از جا افتادن اینترنت در خانه‌ها به عنوان یکی از ملزومات زندگی هر فرد، هرازچندگاه یک یا چند شبکه اجتماعی محبوب شدند اما بعد از چندوقت کاربران آنها را رها کردند و به جای دیگری کوچ کردند.

 • مهدی ریوندی ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۱۲:۴۱

  دستفروشی با فرهنگسازی کوچولو

  «مهدی ریوندی» جوان هنرمندی ست که کنار خیابان بساط می‌کند و برای رهگذران دستبند درست می‌کند تا با درآمد آن عروسک‌ بسازد. عروسک‌هایی که قرار است بچه‌ها را سرگرم کنند.

 • وحید رجبلو ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۱۱:۲۷

  استارتاپی که زندگی معلولین را دگرگون می‌کند

  «وحید رجب لو» جوان باهوش کرجی است که باوجود ۹۸ درصد معلولیت یک استارتاپ ویژه برای معلولین تولید کرده است که با توسعه آن معلولین می‌توانند دنیای آرام‌تر و راحت‌تری داشته باشند.

 • اشتغال زنان ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۰۷:۲۷

  همه دردسرهای زنان شاغل در ایران

  وضعیت زنان شاغل در جامعه این روزهای کشور از جمله مسائل مهمی ست که باید به آن به گونه ای درست پرداخت. زنانی که همزمان چندین وظیفه را به دوش می کشند.

 • زبان چینی ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۰:۰۵

  در زبان چینی چه می‌گذرد؟

  چرا زبان چینی سخت ترین زبان دنیاست؟

  به گفته همه زبان شناسان «زبان چینی» با اختلاف از سایر رقبا سخت‌ترین زبان دنیاست که تسلط بر آن برای خود چینی‌ها هم تقریبا محال است. اما مگر در این زبان عجیب و غریب چه می‌گذرد؟

 • رویا سلطانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۰۹:۲۴

  گفت و گو با بانوی اول مسابقات قهرمانی آسیا؛

  بسکتبالیست معلولی که قهرمان قایقرانی شد!

  «رویا سلطانی» قایقران معلول زنجانی تیم ملی بانوان است که توانست در مسابقات قهرمانی آسیا در کشور تایلند دو مدال طلا و نقره کسب کند. با این دخترقهرمان گفتگو کردیم.

 • ابراهیم فرمانی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۸

  «عمو روحانی» بچه‌ها را بشناسید

  «ابراهیم فرمانی» معروف به «عموروحانی» طلبه‌ای ست که سال‌ها در حوزه کودک و نوجوان فعال است و عموی مهربانی که در تلاش است مفاهیم دینی را به زبان کودکان به آنها بیاموزد.

 • مناسبت‌های وارداتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۱:۵۹

  بلک فرایدی یا بنجل‌دی؟

  از ۱۰ روز پیش بسیاری از فروشگاه های آنلاین و فروشگاه‌های مشهور اعلام کردند که درروزهای پایانی هفته یک حراج استثنائی به نام «جمعه سیاه» خواهند داشت. اما در این جمعه سیاه چه گذشت؟

 • مناسبت‌های وارداتی ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۰۹:۱۰

  مناسبت‌های وارداتی به تقویم ایرانی‌ها را بشناسید

  از گریم هالووین تا خرید بلک فرایدی

  هرساله به تقویم ایرانی مناسبت های جدیدی از دیگر فرهنگ‌ها در حال اضافه شدن است که پیش از این جایی نداشته است. جمعه آخر ماه نوامبر یا اولین جمعه آذرماه بهانه‌ای شد تا سراغ این مناسبت‌ها برویم.

 • خمیر اسلایم ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۵:۰۷

  خمیر بازی که بزرگترها را هم معتاد می‌کند

  «خمیر اسلایم» یک خمیربازی شگفت انگیز و اعتیاد آور است که این روزها بین نوجوانان حسابی محبوب است و بازار فروش آن حتی فروشگاه های مجازی داغ داغ است. اما داستان این خمیر چیست؟

 • ادواردو آنیلی ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۲:۵۲

  انجمنی ادواردو آنیلی، انجمنی که از تازه مسلمانان حمایت می‌کند

  انجمنی برای پولدارترین شهید دنیا

  انجمن «ادواردو آنیلی» یک انجمن مردمی برای تبلیغ اسلام است که تازه مسلمانان زیادی را در خود جای داده است. به مناسبت سالگرد شهادت شهید آنیلی سراغ مدیراین انجمن رفتیم.

 • علیرضا سلمانیان روحانی کم شنوا ۱۳۹۶-۰۸-۱۹ ۱۳:۲۱

  روحانی که به زبان اشاره منبر می‌رود!

  «علیرضا سلمانیان» روحانی کم شنوایی است که تلاش می کند فعالیت های فرهنگی زیادی در حوزه ناشنوایان انجام دهد تا زندگی را برای ناشنوایان کشور آسان تر کند.

 • محمدرضا براز ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۰:۴۶

  درمان سرطان با فتح قله/سرطان بیماری کشنده‌ای نیست

  «محمدرضا براز» مهندس عمران و جوانی‌ست که برای درمان بیماری سرطان خون به کوهنوردی پناه برد و توانست آن را با فتح بلندترین قله‌های ایران درمان کند.

 • پنجمین روز بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها -2 ۱۳۹۶-۰۸-۱۲ ۱۰:۰۸

  گفتگوی مهر با پدر شهید حججی؛

  محسن پیرو جناح امام حسین(ع) بود/ حالا نوبت مسئولان و رسانه‌هاست

  پدر شهید محسن حججی معتقد است وقت آن رسیده که رسانه‌ها از جریان به راه افتاده بعد از شهادت این شهید بهره لازم را ببرند.

 • نمایشگاه مطبوعات ۱۳۹۶-۰۸-۱۱ ۱۴:۵۳

  گزارش ویدیویی از نمایشگاه مطبوعات؛

  در شهر فرنگ مطبوعات چه خبر است؟!

  بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در مصلی تهران روزهای پایانی خود را می گذراند. در این گزارش کوتاه سعی کرده ایم بخشی از حاشیه های دیدنی این دوره را با هم مرور کنیم.

 • سومین روز بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها -2 ۱۳۹۶-۰۸-۱۰ ۰۹:۲۳

  «مسترغذا» کیست و دقیقا چکار می‌کند؟

  من «آقای غذا» هستم

  «علی اشجع» یا همان «مسترغذا» آرشیتکت و معمار جوانی است که علاوه بر کارهای ساختمانی یک کار عجیب انجام می دهد. او هر روز غذای رستوران های مختلف را تست می کند و به مخاطبانش معرفی می کند.

 • اربعین ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۱۳:۳۸

  راهنما: چطور برای راهپیمایی اربعین آماده شویم؟

  این روزها زائران زیادی خودشان را آماده پیاده‌روی و اجماع بزرگ اربعین می‌کنند تا دوباره بزرگترین گردهمایی جهان را به وجود بیاورند. اما چطور برای این سفر آماده شویم؟

 • دانشجویان ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۰۹:۱۴

  آمریکای ترامپ محل خوبی برای تحصیل نیست!

  بعد از روی کار آمدن ترامپ به عنوان مقام ریاست جمهوری آمریکا قوانین عجیب و غریبی وضع شد که روی وضعیت مهاجران و دانشجویان این کشور تاثیرگذار بود. با یک دانشجوی ایرانی در آمریکا گفتگو کردیم.

 • سید زهیر مجاهد ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۰:۵۱

  من طلبه، مستندساز و مدافع حرم هستم

  سید زهیر مجاهد روحانی افغانستانی است که با ورود به هنر و دنیای مستند در تلاش است پیوند تازه ای بین هنر و حوزه برقرار کند. با این طلبه فعال گفتگو کردیم.

 • ماندانا دهقان ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۴:۲۶

  گفت و گو با ماندانا دهقانی؛

  اولین زن لژیونر دوچرخه سواری ایران را بشناسید

  «ماندانا دهقان» بانوی دوچرخه سوار ایرانی ست که باوجود همه کم و کاستی‌ها توانست اولین لژیونر خانم دوچرخه سواری ایران شود. با این دختر تلاشگر گفتگو کردیم.