۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹، ۱۰:۲۹

اختصاصی مهر /

حراست وزارت علوم برخورد با بدحجابی در دانشگاهها را ابلاغ کرد

حراست وزارت علوم برخورد با بدحجابی در دانشگاهها را ابلاغ کرد

حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برخورد با بدحجابی را به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد که محتوای ابلاغیه ناظر بر اهمیت بحث رعایت حجاب و عفاف در دانشگاهها و در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار مهر، طی روزهای اخیر برخی مسئولان فرهنگی و سیاسی خواستار جدیت حراست دانشگاهها برای برخورد با بدحجابان در دانشگاهها شدند. 

حجت الاسلام داوود رنجبران معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با بیان اینکه ممکن است تعداد بسیار محدودی در دانشگاهها باشند که حتی تذکرات مستمر درباره حجاب را نیز نپذیرند در گفتگو با مهر خواستار شد: با این افراد باید از طریق ظرفیت های قانونی و ابزارهای سلبی مانند حراست و کمیته انضباطی برخورد شود و حراست و کمیته های انضباطی دانشگاهها به عنوان مجموعه هایی که وظیفه دارند باید بدون مسامحه کار خود را انجام دهند.

تذکرات علی مطهری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به دانشگاهها نمونه ای دیگر از اظهار نظر مسئولان درباره برخورد با بدحجابی در دانشگاهها است. مطهری در روزهای اخیر به مهر گفت: دولت باید در مبادی ورودی دانشگاهها از ورود دانشجویان بد حجاب جلوگیری کند. دولت باید ساز و کاری فراهم نماید تا در مبادی ورودی دانشگاهها از ورود افراد بدحجاب اعم از دختر و پسر جلوگیری شود.

جلیل دارا مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با مهر ابلاغیه حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای برخورد با بدحجابی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را تایید کرد.

دارا در این باره گفت: حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغیه ای به حراست دانشگاهها داده که محتوای آن ناظر بر اهمیت بحث رعایت حجاب و عفاف در دانشگاهها و در راستای اجرایی شدن مصوبه چند سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم درباره کیفیت این ابلاغیه به مهر گفت: ابلاغیه حراست وزارت علوم در راستای مبارزه با بدحجابی خیلی کلی است و تاکید شده که حجاب در دانشگاهها جدی گرفته شود.

جلیل دارا در پاسخ به اینکه آیا در ابلاغیه حراست وزارت علوم به شکل مشخص دستوالعملی برای برخورد با بدحجابی تعیین شده است یا خیر گفت: متن ابلاغیه را دیده ام. دستورالعمل مشخصی تعیین نشده بلکه به طور کلی گفته شده که در فضای دانشگاهها در رابطه با برخورد با بدحجابی جدی گرفته شود.

کد خبر 1085577

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha