۱۲ خرداد ۱۳۸۹، ۸:۴۳

ابتکار جدید معترضان دستیاری ؛ ارائه سئوالات دستیاری به مولفان خارجی کتب مرجع پزشکی/ پاسخ استاد کارولینا

ابتکار جدید معترضان دستیاری ؛ ارائه سئوالات دستیاری به مولفان خارجی کتب مرجع پزشکی/ پاسخ استاد کارولینا

چند روز پس از رد اعتراض داوطلبان معترض آزمون دستیاری سال 88 جهت رسیدگی به سئوالات غلط آزمون، داوطلبان سئوالات آزمون را برای جمعی از نویسندگان کتب مرجع پزشکی ارسال کردند و این اساتید با تایید ادعای آنها به سئوالات پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، با وجود اینکه سئوالات مورد اعتراض داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 با رفرانسهای مورد نظر به مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان و همچنین آموزش و تحقیقات ارائه شده بود اما موضوع بررسی سئوالات با پاسخهای معاونت آموزشی وزارت بهداشت از دستور کار کمیسیون بهداشت خارج شد.

پس از این مسئله گروهی از داوطلبان معترض آزمون دستیاری سال 88 برای تایید ادعای خود بخشی از سئوالات تایید شده وزارت بهداشت را جهت بررسی بیشتر به اساتید نویسنده کتب مرجع پزشکی ارائه کردند. 

Vern L.Katz استاد دانشگاه کارولینای شمالی و یکی از نویسندگان کتاب مرجع جهانی زنان و مامایی دنفورث (که مرجع امتحان دستیاری بوده) سئوال مربوط به ممنوعیت پاروکستین در بارداری را مبهم و غلط دانسته و پاسخ انتخاب شده را اشتباه قلمداد کرده است.

داوطلبان معترض تعداد دیگری از سئوالات را به نویسندگانی از جمله Julie Panepinto استاد دانشگاه ویسکانسین امریکا و نویسنده مبحث خون و هماتولوژی رفرانس جهانی اطفال نلسون، J. Paul Scott استاد دانشگاه ویسکانسین امریکا و نویسنده مبحث خون و هماتولوژی رفرانس جهانی اطفال نلسون، Edward R. Carter استاد دانشگاه واشنگتن امریکا و نویسنده مبحث بیماریهای تنفسی رفرانس جهانی اطفال نلسون، Susan G. Marshall استاد دانشگاه واشنگتن امریکا و نویسنده مبحث بیماریهای تنفسی رفرانس جهانی اطفال  نلسون، Ernest E. moore استاد دانشگاه کلرادو امریکا و نویسنده مبحث ترومای رفرانس جهانی جراحی شوارتز ارائه کردند.

این نویسندگان در پاسخ به معترضان دستیاری اعلام کرده اند که هرچه سریعتر بررسی خود را انجام داده و پاسخهای خود را به این افراد ارائه می کنند.

شاهرخ رامین عضو منتخب کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دو روز پیش از خارج شدن بررسی سئوالات غلط آزمون که مورد اعتراض گروهی از داوطلبان بود خبر داده بود.

معترضان در نامه های متعدد خود به ریاست کمیسیون های بهداشت - درمان و آموزش - تحقیقات بر لزوم توجه به سئوالات غلط و تاثیرات آن در اعلام نتایج نهایی تاکید کرده اند.

سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی صبح پنجشنبه 29 بهمن ماه 88 با حضور 16 هزار و 648 داوطلب در 34 حوزه امتحانی و 25 رشته تخصصی برگزار شد. آزمون از سوی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به دلیل لو رفتن سئوالات ابطال و آزمون مجدد 13 اسفند برگزار شد. 

آزمون مجدد نیز پس از اعلام نتایج با اعتراض برخی داوطلبان روبرو شد به طوری که شاهرخ رامین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری اعتراضات داوطلبان آزمون دستیاری سال 88 به مهر گفت: با وزارت بهداشت توافق شد تا زمان بررسی کامل و تحلیل آماری نمرات و رتبه های دستیاری، نتایج آزمون دوره سی و هفتم اعلام نشود.

کد خبر 1093806

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha