۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰، ۹:۱۱

لغو مجوز 5 موسسه اعزام دانشجو به خارج/ موسسات متخلف چندکاره بودند

لغو مجوز 5 موسسه اعزام دانشجو به خارج/ موسسات متخلف چندکاره بودند

مدیرکل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم از لغو و تعلیق مجوز 5 موسسه اعزام دانشجو به خارج خبر داد و گفت: این موسسات متخلف مشغول فعالیت در زمینه های متعددی بودند در صورتی که صرفا برای یک کار به آنها مجوز داده شده بود.

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پس از چند بار تذکر به این موسسات متخلف مجبور به لغو کامل مجوز، تعلیق 6 ماهه یا تعلیق مدت دار این موسسات اعزام دانشجو شدیم.

مدیرکل امور بورس وزارت علوم از افزایش تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از 73 موسسه در سال گذشته به 95 موسسه در حال حاضر خبر داد و گفت: گردهمایی موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج برای تصمیم گیری جهت تشکیل صنف موسسات اعزام دانشجو به خارج 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی درباره اهداف تشکیل صنف موسسات اعزام دانشجو به خارج گفت: با تشکیل این صنف بسیاری از کارهای مربوط به موسسات اعزام دانشجو به خارج که در حال حاضر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می شود به خودشان محول می شود و نظارت بر کارشان نیز با خود صنف خواهد بود.

مسلمی نائینی درباره نقش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه با موسسات اعزام دانشجو به خارج پس از تشکیل این صنف گفت: وزارت علوم مرجع صدور مجوز تأسیس این موسسات است.

وی همچنین مرجع صدور مجوز تشکیل صنف موسسات اعزام دانشجو به خارج را وزارت بازرگانی دانست.

کد خبر 1308293

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha