۷ شهریور ۱۳۹۰، ۱۲:۲۶

اختصاصی مهر/

ادغام 34 واحد دانشگاه پیام نور / اسامی واحدهای جدید

ادغام 34 واحد دانشگاه پیام نور / اسامی واحدهای جدید

رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران با اشاره به ادغام 34 واحد و مرکز پیام نور این استان گفت: به دلیل عدم اجرای تعهدات هئیت موسس و نبود ساختمان آموزشی، 34 واحد و مرکز پیام نور در استان تهران ادغام شد.

فرشاد ابراهیم پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر به تشریح علت اصلی ادغام 34 واحد و مرکز پیام نور استان تهران و تقلیل آن به 22 واحد و مرکز اشاره کرد و افزود: در سال 86 با توجه به سیاستهایی که در جهت حذف کنکور سراسری مقطع کارشناسی و بعد از آن هم قانون مجلس شورای اسلامی برای حذف کنکور اتخاذ شده بود، در استان تهران تعدادی واحد دانشگاهی پیام نور ایجاد شد.

وی گفت: بر اساس مصوبات وزارت علوم مقرر شده این واحدها ظرف سه سال به تعهدات خود در زمینه واگذاری 5هکتار زمین و ساختمان آموزشی حداقل 2 هزار و 500 متر مربع، خودرو، تجهیزات اداری و هزینه های جاری سه سال نخست فعالیت عمل کنند.

رئیس واحد پیام نور استان تهران، اضافه کرد: دانشگاه پیام نور بعد از سه سال با توجه به اهمیتی که برای کیفی سازی و ارتقا وضعیت آموزشی و پژوهشی خود داشت، در بررسی که انجام داد به هیئتهای موسس واحدهایی که به تعهدات خود در سال گذشته عمل نکرده بودند، اعلام کرد اگر ظرف یک سال نتوانند حداقلهای لازم را کسب کنند، این واحدها در واحدهای دیگر تجمیع می شود.

ابراهیم پور گفت: با توجه به سیاستهای دانشگاه پیام نور مرکز، مبنی بر ارتقا رضایت مندی دانشجویان و خدمت رسانی آموزشی و پژوهشی بیشتر به دانشجویان پیام نور، تابستان سال جاری بررسی کامل درباره میزان عمل به تعهدات هیئتهای موسس بررسی شد و با درنظر گرفتن استراتژی مدیریت شهرستانی در پیام نور استان تهران، تعداد مراکز و واحدهای دانشگاه از 34 مرکز تقلیل یافت.

اسامی واحدها و مراکز ادغام شده واحد پیام نور استان تهران

ردیف واحدهای ادغام شده محل جدید تحصیل
1 واحدهای پردیس، بومهن، جاجرود واحد پردیس
2 واحد کن مراکز چهارگانه مستقر در شهر تهران
3 واحدهای چهاردانگه و اسلامشهر واحد اسلامشهر
4 مرکز پاکدشت و واحد شریف آباد مرکز پاکدشت
5 مرکز دماوند، واحدهای آبسرد، آبعلی و رودهن مرکز دماوند
6 واحدهای رودبار قصران و لواسانات واحد لواسانات
7 واحدهای کهریزک، باقرشهر و قیامدشت واحد باقرشهر
8 واحدهای پرند و رباط کریم واحد رباط کریم
9 واحد شهرقدس مرکز شهریار
10 واحدهای نسیم شهر و گلستان واحد نسیم شهر با نام جدید واحد بهارستان
11 واحد صفادشت و ملارد در واحد ملارد

ابراهیم پور درباره نحوه اطلاع رسانی به دانشجویان فراگیر و رسمی این واحدها به منظور ثبت نام و ادامه تحصیل در واحدهای جدید، تاکید کرد: اطلاع رسانی ادغامها پیش از این انجام شده اما باز هم برای جلوگیری از تضییع حقوق پذیرفته شدگان تمهیداتی اندیشیدیم تا اگر دانشجویی به واحدی مراجعه کرد که علاقمند نبود در آن تحصیل کند، می تواند به نزدیکترین محل سکونت برای ثبت نام و ادامه تحصیل به عنوان مهمان مراجعه کند.

اسامی واحدهای ادغام نشده

ردیف واحدهای ادغام نشده
1 شمیرانات
2 تهران جنوب
3 تهران شرق
4 تهران غرب
5 ری
6 حسن آباد
7 پیشوا
8 شهریار
 9  ورامین
10 فیروزکوه

وی درباره واحدهای بومهن و آبسرد گفت: این واحدها سال آینده دانشجو می پذیرند به این شرط که به تعهدات هیئت موسس عمل کنند.

کد خبر 1393229

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha