۲۵ مهر ۱۳۹۰، ۱۱:۲۸

با اعلام جزئیات انتخاب رشته/

اسامی‌ معرفی ‌شدگان‌ رشته های نیمه‌‌متمرکز کنکور امروز اعلام می شود

اسامی‌ معرفی ‌شدگان‌ رشته های نیمه‌‌متمرکز کنکور امروز اعلام می شود

اسامی‌ معرفی ‌شدگان‌ چندبرابرظرفیت رشته‌‌های‌ مختلف‌ تحصیلی نیمه متمرکز دوره‌های‌ روزانه، شبانه، پیام‌ نور، غیرانتفاعی‌ و غیردولتی و واحدهای بین المللی علوم پزشکی دانشگاهها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی امروز اعلام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام سازمان ‌سنجش ‌آموزش ‌کشور، اسامی‌ معرفی ‌شدگان‌ چندبرابرظرفیت رشته‌‌های‌ مختلف‌ تحصیلی نیمه‌‌متمرکز این دوره‌ها در کنکور 90 به‌ منظور شرکت‌ در مراحل ‌مصاحبه، معاینه‌، آزمون‌ علمی‌ و عملی و سایر مراحل گزینش‌ در گروههای آزمایشی‌ علوم ‌ریاضی ‌‌و فنی، علوم ‌تجربی، علوم ‌انسانی و هنر امروز اعلام می شود.

معرفی‌ شدگان‌ هریک‌ از کد رشته‌های‌ نیمه‌‌‌متمرکز تا چند برابر ظرفیت‌ هر رشته‌ باتوجه‌ به‌ نمره‌ کل‌ از بین‌ داوطلبانی‌ که‌ کد رشته‌ یا رشته‌های‌ مربوط را انتخاب کرده ‌اند، استخراج‌ و فهرست‌ اسامی‌ آنان‌ در هر کدرشته‌ درج‌ شده است.

نحوه گزینش چندبرابرظرفیت و سایر ضوابط رشته های تحصیلی نیمه‌متمرکز در دفترچه‌ راهنمای‌ شماره‌ 2 درج‌ شده و داوطلبانی‌ که‌ در هریک‌ از کد رشته‌های‌ متمرکز انتخابی‌ قبل‌ از کدرشته‌های‌ نیمه‌‌متمرکز پذیرفته‌ شده‌‌اند، برابر ضوابط مندرج‌ در این دفترچه در ردیف‌ واجدین‌ شرایط رشته‌ و یا رشته‌های‌ نیمه‌‌ متمرکز قرار نگرفته‌‌اند.

به‌ عبارت‌ دیگر داوطلبانی‌ در ردیف‌ معرفی‌‌‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ هریک‌ از کدرشته‌‌های‌ نیمه‌‌‌متمرکز قرار گرفته‌اند که‌ در کد رشته‌ متمرکز انتخابی‌ بعد از کدرشته‌ نیمه‌‌‌متمرکز پذیرفته‌ شده‌ باشند و یا بطور کلی‌ در ردیف‌ پذیرفته‌شدگان‌ رشته‌ متمرکز قرار نگرفته‌ باشند.

معرفی داوطلبان کنکور 90 در 2 کد رشته نیمه‌متمرکز با توجه به اولویت‌های انتخابی

با توجه به ضوابط و کسب حدنصاب نمره علمی لازم، هر داوطلب در هر گروه آزمایشی و یا دوره، در 2 کد رشته نیمه‌متمرکز با توجه به اولویت‌های انتخابی برای انجام آزمون عملی، مصاحبه و یا معاینه از سوی سازمان معرفی می شود.

با قبولی در رشته نیمه متمرکز قبولی داوطلبان در رشته‌ متمرکز لغو می شود

داوطلبان پذیرفته شده رشته‌های متمرکز کنکور سال 90 توجه داشته‌ باشند، چنانچه‌ در ردیف ‌معرفی‌شدگان ‌چند برابر ظرفیت هر یک ‌از رشته‌‌های‌ نیمه‌‌متمرکز قرار گرفته‌اند، در صورتیکه برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ مصاحبه، معاینه و یا آزمون عملی رشته‌ یا رشته‌‌های‌ نیمه‌متمرکز اعلام شده‌، مراجعه کرده و پس از انتخاب کدرشته محل در سایت اینترنتی سازمان، به عنوان پذیرفته شده ‌نهایی‌ هر یک از رشته‌های تحصیلی‌ نیمه‌‌متمرکز اعلام‌ قبولی شوند، مطابق ضوابط قبولی‌ قبلی آنان‌ در رشته‌ متمرکز لغو می شود و باید در رشته قبولی نیمه متمرکز ثبت نام و ادامه تحصیل دهند و امکان بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی متمرکز برای آنان میسر نیست.

پرداخت هزینه برای آزمون عملی

برابر مصوبه هیئت وزیران و به منظور اخذ هزینه آزمون عملی از معرفی شدگان در زمان اعلام چند برابر ظرفیت داوطلبان باید نسبت به واریز مبلغ 59 هزار ریال (معادل پنج هزار و نهصد تومان) بابت هزینه آزمون عملی به حساب شماره 748 خزانه‌داری کل نزد بانک مرکزی (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران) اقدام و سپس شماره و تاریخ فیش واریزی را حداکثر تا تاریخ مقرر از 25 تا 30 مهرماه در سایت سازمان سنجش درج کنند تا نسبت به برنامه‌ریزی حوزه‌های آزمون عملی اقدام مقتضی بعمل آید.

داوطلبان باید بر روی اصل فیش واریزی عبارت "بابت آزمون عملی"  نام رشته نیمه‌متمرکز و نام داوطلب قید شده و آن را در روز آزمون عملی تحویل نماینده سازمان سنجش دهند. همچنین داوطلب در هر آزمون عملی ‌باید مبلغ اعلام شده به صورت جداگانه واریز کند.

انتخاب دانشگاه به صورت اینترنتی در مهلت زمانی اول تا دهم آذر ماه 90

انتخاب دانشگاه محل تحصیل رشته‌های تحصیلی نیمه‌متمرکز معرفی شدگان در این مرحله به ‌صورت اینترنتی بوده و داوطلبان باید با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های نیمه‌متمرکز (که از طریق سایت سازمان و یا حوزه‌های برگزاری آزمون عملی قابل دریافت است در تاریخ اول تا دهم آذر ماه 90 با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

چنانچه هر یک از معرفی شدگان در مراحل مصاحبه، معاینه و آزمون عملی و یا سایر مراحل گزینش شرکت کنند اما اقدام به انتخاب رشته مجدد اینترنتی یاد شده نکنند به‌ منزله انصراف‌ قطعی‌ از گزینش‌ در رشته‌ یا رشته‌های‌ ذیربط تلقی‌ خواهد شد.

مهلت انتخاب رشته‌های نیمه‌متمرکز به هیچ عنوان قابل تمدید نیست و به هیچ یک از درخواست هایی که بعد از زمان اعلام شده از طریق پست و یا مؤسسه ذیربط به این سازمان ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهائی رشته‌های مختلف نیمه متمرکز در نیمه دوم بهمن ماه سال 90

به کلیه معرفی‌شدگان چند ‌برابر ‌ظرفیت هر یک ‌از رشته‌های ‌تحصیلی نیمه‌ متمرکز کنکور 90 در زمان آزمون عملی و یا سایر مراحل گزینش یک جلد دفترچه راهنمای انتخاب محل رشته‌های نیمه متمرکز داده می‌شود که لازم است بر اساس آن نسبت به درج کد رشته‌ محلهای انتخابی در فرم انتخاب رشته اقدام کنند. 

اسامی پذیرفته شدگان نهائی رشته‌های مختلف نیمه متمرکز پس از انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش و پس از گزینش علمی نهایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور در نیمه دوم بهمن ماه سال 90 فقط از طریق سایت سازمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

کد خبر 1435170

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha