۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۰:۲۵

الجزیره گزارش داد:

مخالفت صندوق بین‌المللی پول با قطع روابط با ایران/ پاسخ منفی به نهاد ضدایرانی

مخالفت صندوق بین‌المللی پول با قطع روابط با ایران/ پاسخ منفی به نهاد ضدایرانی

صندوق بین المللی پول در واکنش به تقاضای یک موسسه آمریکایی ضدایرانی برای پیوستن این نهاد بین المللی به تحریمهای واشنگتن علیه تهران تاکید کرد: صندوق بین المللی پول روابط خود با ایران را قطع نمی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، الجزیره امروز در گزارشی اعلام کرد: مقامات صندوق بین المللی پول اخیر تقاضای یک موسسه آمریکایی ضد ایرانی را که خواستار قطع روابط این نهاد بین المللی با بانک مرکزی ایران شده بود را رد کرده است.

بر این اساس، این موسسه آمریکایی از صندوق بین المللی پول تقاضا کرده بود که به روند تحریمهای اقتصادی اروپا و آمریکا علیه ایران بپیوندند. صندوق بین المللی پول در واکنش به این تقاضا تاکید کرد عضویت ایران در این نهاد بین المللی، با تحریمها علیه این کشور ارتباطی ندارد.

الجزیره در ادامه با اشاره به اینکه موسسه آمریکایی "اتحاد ضدایران هسته ای" متشکل از دیپلماتها و مقامات دولتی سابق آمریکایی است، اعلام کرد: این موسسه از صندوق بین المللی پول تقاضا کرده بود که روابطش با بانک مرکزی ایران را قطع کند و یا اینکه عضویت ایران در این موسسه مالی بین المللی را به حالت تعلیق درآورد.

از سوی دیگر این موسسه ضدایرانی از دیدار اخیر "کریستین لاگارد" با "محمود بهمنی" رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در نشستهای بهاره صندوق بین المللی پول (قریب به یک ماه پیش) انجام شد، انتقاد کرد.

این موسسه آمریکایی که ریاست آن بر عهده "مارک والاس" نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل است، همچنین از تمجید کریستین لاگارد از ایران و بانک مرکزی این کشور انتقاد کرده است.

کد خبر 1591190

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha