پرداخت مابه التفاوت افزایش مستمری مددجویان بزودی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از افزایش مستمری مددجویان در سال جاری خبر داد و گفت: مابه التفاوت مستمری مددجویان بزودی به آنان پرداخت می شود.

یحیی سخنگویی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: افزود: در سال جاری بودجه سازمان 24 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و بر همین اساس مستمری مددجویان نیز اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سعی ما بر این است که مستمری مددجویان نسبت به سال گذشته افزایش بیشتری داشته باشد، تاکید کرد: بزودی میزان دقیق افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی مشخص و اعلام می شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: پس از تعیین میزان افزایش مستمری ، مابه التفاوت چند ماه حقوق آنان پس از محاسبه به حساب مددجویان واریز خواهد شد.

سخنگویی همچنین در مورد آموزشهای توانبخشی مبتنی بر جامعه نیز افزود: در حال حاضر طرح (سی بی آر ) در 67 درصد روستاهای کشور اجرایی می شود بطوریکه کارشناسان با استفاده از منابع و امکانات موجود در جهت بازتوانی و توانمند سازی افراد معلول اقدام می کنند.

به گفته وی ، در راستای اجرای گسترده این طرح در روستاهای کشور ، ابتدا معلولان شناسایی شده و سپس نسبت به اجرای برنامه های آموزشی توانبخشی اقدام می شود.

کد خبر 1614965

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =