۲۵ مهر ۱۳۹۱، ۹:۰۳

معاون دانشگاه به مهر خبر داد:

تغییر نام شعبه پولی دانشگاه تهران/ مصوبه ایجاد دانشگاه غیرانتفاعی

تغییر نام شعبه پولی دانشگاه تهران/ مصوبه ایجاد دانشگاه غیرانتفاعی

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشگاه تهران 2 به پردیس البرز تغییر نام داد، علت این امر را عمل کردن بر اساس مصوبات وزارت علوم دانست.

محمد مهدی قمصری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره علت تغییر نام دانشگاه تهران 2 گفت: بحث اولیه به این شکل بود که دانشگاه تهران 2 داشته باشیم اما بر اساس مصوبه جدید وزارت علوم که می توان پردیسهای دانشگاهی را در جوار دانشگاهها ایجاد کرد همچنین با توجه به رابطه سازمانی که دانشگاه تهران 2 با دانشگاه اصلی دارد به عنوان پردیس البرز دانشگاه تهران نامگذاری شد.

وی ادامه داد: مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران بود که این دانشگاه می تواند یک دانشگاه غیرانتفاعی داشته باشد که در واقع همان دانشگاه تهران 2 است اما مسیر تشکیل این دسته از دانشگاهها در وزارت علوم مسیر تعریف شده ای است که افراد حقیقی یا حقوقی باید برای دریافت مجوز این مسیر را طی کنند، پس می توان اعلام کرد که مصوبه هیأت امنای دانشگاه تهران در مسیر مصوبات وزارت علوم به شمار می آید.

به گفته قمصری، پردیس البرز دانشگاه تهران دانشگاه مستقلی از دانشگاه تهران نیست.

وی درباره مکان فعلی استقرار این پردیس گفت: ساختمانی در کرج نزدیک مترو کرج در نظر گرفته شده است و فعلاً در مراحل نقاشی دیوارها قرار دارد، کلاسهای کارشناسی ارشد این پردیس از هفته آینده بنا بوده که فعال شوند.

کد خبر 1720957

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha