۱۰ آذر ۱۳۹۱، ۱۰:۳۳

خزاعی خواستار شد:

محاصره غیر قانونی نوار غزه بدون قید و شرط پایان یابد

محاصره غیر قانونی نوار غزه بدون قید و شرط پایان یابد

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با اشاره به نمونه هائی از اقدامات غیر قانونی رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین ،توجهات را به تجاوز اخیر رژیم اسرائیل به نوار غزه جلب کرد و افزود : جنبش عدم تعهد خواستار پایان دادن بدون قید و شرط به محاصره غزه و باز نمودن همه را ههای ارتباطی به این منطقه براساس قوانین و مقررات بین المللی است .

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه بررسی قطعنامه ارتقاء جایگاه فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از نهاد ناظر به کشورناظر غیر عضو ، به نمایندگی از جنبش عدم تعهد خواستار پایان دادن به محاصره غیر قانونی نوار غزه شد.

رئیس گروه کشورهای غیر متعهد در سازمان ملل ،تقارن روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین با زمان بررسی قطعنامه ارتقاء وضعیت فلسطین را مهم خواند و افزود : این دو مناسبت نه فقط برای مردم فلسطین اهمیت دارد بلکه برای همه کسانی که قویا به حقوق مسلم مردم فلسطین برای تعیین حق سرنوشت و رها شدن آنها  از اشغال خارجی و سرکوب اعتقاد دارند ،گام مهمی محسوب می شود .

محمد خزاعی تصریح کرد : جنبش عدم تعهد نگرانی خود را نسبت به شرایط وخیم در سرزمینهای اشغالی فلسطین بواسطه سیاستها و اقدامات غیر قانونی رژیم اسرائیل اعلام می کند .

وی با اشاره به نمونه هائی از اقدامات غیر قانونی رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین ،توجهات را به تجاوز اخیر رژیم اسرائیل به نوار غزه جلب کرد و افزود : جنبش عدم تعهد خواستار پایان دادن بدون قید و شرط به محاصره غزه و باز نمودن همه را ههای ارتباطی به این منطقه براساس قوانین و مقررات بین المللی است .

رئیس گروه کشورهای غیر متعهد بر نیاز به تشدید تلاشهای هماهنگ از سوی جامعه بین المللی در جهت وادار ساختن رژیم اسرائیل برای توقف سیاستهای غیر قانونی تاکید کرد .

محمد خزاعی اهمیت اعطای جایگاه کشورناظر به فلسطین در سازمان ملل متحد را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد تمام قطعنامه های سازمان ملل متحد در خصوص فلسطین به اجرا در آید .

وی افزود :جنبش عدم تعهد خواستار اتحاد جامعه بین المللی برای در خواست از رژیم اسرائیل در جهت احترام به مقررات بین المللی و توقف نقض ان است .

اضافه می نماید  در این جلسه  در مورد قطعنامه ارتقاء جایگاه فلسطین در سازمان ملل رای گیری بعمل امد و این قطعنامه با 138 رای مثبت ،41 رای ممتنع و 9 رای منفی به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسید .

بدین ترتیب فلسطین به عنوان کشور ناظر غیر عضو مورد شناسائی سازمان ملل قرار گرفت .

کد خبر 1754550

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha