۳ دی ۱۳۹۱، ۲۱:۰۲

پاسخ قاطع مهمانپرست به هیگ:

دولت انگلیس صلاحیت ورود به موضوعات حقوق بشر را ندارد

دولت انگلیس صلاحیت ورود به موضوعات حقوق بشر را ندارد

سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه انگلیس این سخنان را تـلاش دیـگری برای سوء استفاده از موضوعات حقوق بشری عنوان و تاکید کرد: دولت انگلیس با سابقه طولانی استعماری و پرونده سنگین نقض حقوق بشر، صلاحیت دخالت در امور داخلی کشورها با ادعای واهی مدعی حقوق بشر را ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن اظهارات مغرضانه و مداخله جویانه ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس درخصوص وضع برخی از محکومین قضایی در جمهوری اسلامی ایران گفت: این سخنان خلاف واقع ، تـلاش دیـگری از جانب دولتمردان انـگلیسی برای سوء استفاده از موضوعات حقوق بشری است.

رامین مهمانپرست افزود: دولت انگلیس با سابقه طولانی استعماری و پرونده سنگین نقض حقوق بشر، صلاحیت دخالت در امور داخلی کشورها با ادعای واهی مدعی حقوق بشر را ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تأسف از اینکه این شیوه مذموم و منسوخ بـه فرهنگ رایج در میـان سیاستمداران انگلیسی تبدیل شده است، خاطر نشان کرد: قوه قضائیه در جمهوری اسلامی ایران مستقل است و طبق قانون و طی مراحل دادرسی عادلانه به پرونده های محکومین قضایی رسیدگی می کند و از فشارهای بیرونی تأثیر نمی پذیرد.
 
کد خبر 1773888

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha