نخستین گلخانه هیدروپونیک در فیروزه ساخته شد

مشهد - خبرگزاری مهر: ساخت نخستین گلخانه هیدروپونیک در فیروزه، زکات پشتوانه مالی برنامه های اجتماعی است و بهره مندی یک هزار و 70 نیازمند مسکن شهری و روستایی از سر پناه مناسب از عناوین اخبار کوتاه از کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر کمیته امداد امام خیمنی(ره) فیروزه از آغاز ساخت و راه اندازی اولین گلخانه هیدروپونیک در این شهرستان خبر داد.
 
عباس درودی اظهار کرد: این گلخانه با همکاری واحد خودکفایی کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه ای فیروزه به منظور آموزش و ایجاد اشتغال، جهت مددجویان احداث و راه اندازی شد.
 
مدیر کمیته امداد امام خیمنی(ره) فیروزه به مزایای این طرح اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه این شهرستان در منطقه کویری قرار گرفته است این گلخانه به دلیل مصرف آب کم و عدم نیاز به خاک و زمین برای اجرای طرحهای کشاورزی مددجویان مفید است.
 
درودی به تشریح این گلخانه پرداخت و گفت: در این گلخانه گیاهان فقط از طریق کاشت به روش هیدروپونیک تامین تمام مواد مغذی به روش مواد محلول از آب انجام می شود.
 
زکات پشتوانه مالی برنامه های اجتماعی است
 
امام جمعه تربت جام از زکات به عنوان پشتوانه مالی در خصوص اجرای برنامه های اجتماعی یاد کرد.
 
حجت الاسلام و المسلمین علی موسوی فر در جلسه زکات تربت جام، با اشاره به آیات متعدد قرآن در خصوص زکات، اظهار کرد: اهمیت و جایگاه  زکات از منظر قرآن و اسلام تا آنجاست که زکات را با نماز هم ردیف دانسته و هر دو مورد را با هم آورده است تا مسلمانان نسبت به ادای فرایض واجب و مستحب اهتمام ویژه داشته باشند.
 
امام جمعه تربت جام افزود: زکات ازمصادیق بارز صدقات است و در جامعه از آن می توان به عنوان پشتوانه مالی برنامه های اجتماعی بهره گرفت که این امر می تواند زمینه اصلاح تحقق و تطهیر زندگی، تزکیه نفس و تالیف قلوب مردم را محقق کند.
   
یک هزار و 70 نیازمند مسکن شهری و روستایی از سر پناه مناسب بهره مند شدند

رئیس اداره مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی از احداث یک هزار و70 مسکن شهری و روستایی برای مددجویان نیازمند و واجد الشرایط تحت حمایت  درطی 9 ماهه امسال خبر داد.
 
محمد رحیم صحراپیما گفت: حیطه های کاری این اداره در خصوص بهسازی و مقاوم سازی و تکمیل واحدهای نیمه تمام سال قبل مسکن روستایی، کمک به مسکن شهری، تعمیرات مسکن، احداث خوابگاه و کانون های فرهنگی و احداث مراکز حمایتی و ساختمان اداری است که در این خصوص اقداماتی را داشته ایم.
 
رئیس اداره مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح استان، یک هزار و70 مسکن شهری و روستایی مددجویی به بهره برداری رسیده وتحویل شده است که از این تعداد یک هزار مسکن شهری و70 مسکن دیگر روستایی است.

کد خبر 1773905

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha