۵ اسفند ۱۳۹۱، ۱۴:۱۶

ابلاغ دستورالعمل انتخاب اعضای هیات علمی نمونه به دانشگاه‌ها

ابلاغ دستورالعمل انتخاب اعضای هیات علمی نمونه به دانشگاه‌ها

مرکز هیات‌های امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم ‌اعلام کرد: دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیات علمی نمونه با تائید وزیر علوم در قالب بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس مفاد این بخشنامه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری تا 20 اسفند ماه سال جاری فرصت دارند اطلاعات درخواستی ذکر شده در این بخشنامه را به مرکز هیات‌های امنا و هیات ممیزه مرکزی این وزارتخانه ارسال کنند.

عضو هیات علمی نمونه باید از بین اعضای هیات علمی رسمی قطعی شاغل و تمام وقت و حداکثر دارای پنج سال سابقه خدمت و با دارا بودن حداقل امتیازات، انتخاب و معرفی شود.

بر این اساس عضو هیات علمی نمونه پیشنهادی باید در مرتبه استادی دارای حداقل 210 امتیاز، دانشیاری حداقل 185 امتیاز، استادیاری حداقل 165 و در مرتبه مربی حداقل دارای 150 امتیاز باشد.

هر دانشگاه می‌تواند به ازای هر 150 عضو هیات علمی، یک تن و حداکثر چهار عضو هیات علمی نمونه را پیشنهاد و معرفی کند.

بر این اساس ترکیب اعضای کمیسیون انتخاب اعضای هیات علمی نمونه وزارت علوم شامل معاونین آموزشی، پژوهشی و فرهنگی وزارت علوم، رئیس هیات امنا و هیات ممیزه وزارتخانه، مدیرکل دفتر وزارتی، دو تن از اعضای هیات ممیزه مرکزی به پیشنهاد دبیر کمیسیون تایید وزارت علوم و دو تن از شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشور با تایید وزیر علوم هستند.

براساس اعلام مرکز هیأتهای امنا و هیأت ممیزه مرکزی وزارت علوم، شاخص‌های تحت بررسی برای انتخاب عضو هیات علمی نمونه، شامل فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، اجرایی، فرهنگی و تربیتی اعضای هیات علمی می‌شود.

مراسم تقدیر از اعضای هیات علمی نمونه در اردیبهشت ماه هر سال برگزار می‌شود.

کد خبر 2004385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha