نگاه جبهه پیروان به روحانیت تزئینی نیست/ اگر گزینه ما انتخاب نشود بازی را به هم نمی ریزیم

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری انتخابات و مردم، انتخابات و دولت، انتخابات و فتنه، انتخابات و جریان انحرافی را از سرفصل‌های برنامه جبهه پیروان خط امام و رهبری دانست و گفت: در این استراتژی برخلاف ادوار گذشته که اول گزینه ای انتخاب و بعد تبلیغات را شروع می کردیم، اکنون انتخاب گزینه را مرحله آخر می‌دانیم.

محسن کوهکن، عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در همایش سراسری این جبهه که در با شعار «نگاه به آینده» در حال برگزاری است، با بیان اینکه از 7 ماه پیش در جلسات شورای مرکزی جبهه نحوه چگونگی برخورد با انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است، گفت: در این جلسات به دنبال آن بودیم که آیا می خواهیم همانند گذشته رفتار کنیم و همان شیوه ها را داشته باشیم چراکه در گذشته از مدت ها قبل احزاب گزینه خود را انتخاب و در خصوص آن برنامه ریزی می‌کردند.

وی با بیان اینکه این از 2 خرداد 76 یک فضا و یک نگاه جدیدی وارد انتخابات شد، افزود: در انتخابات سال 84 نوع دیگری برداشت از انتخابات را شاهد بودیم. افرادی که وارد انتخابات می شوند، شاید لازم نباشد یک شخصیت کاریزما داشته باشند.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: اکنون زمان آن رسیده است که با برنامه جلو برویم.

وی با اشاره به برنامه های جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: شورای مرکزی سه نفر را انتخاب کرد که با صرف وقت، برنامه و استراتژی در جهت موفقیت در انتخابات گام برداریم تا بر اساس استراتژی معین حرکت کنند.

کوهکن انتخابات و مردم، انتخابات و دولت، انتخابات و فتنه، انتخابات و جریان انحرافی را از سرفصل‌های این برنامه دانست و گفت: در این استراتژی برخلاف ادوار گذشته که اول گزینه‌ای انتخاب و بعد تبلیغات را شروع می کردیم، اکنون انتخاب گزینه را مرحله آخر می دانیم.

وی با اشاره به اینکه در مورد فرآیند چگونگی ارتباط با اصولگرایان و نحوه برخورد با آنان بیان کرد: سناریوی اول ما این است که به یک گزینه واحد از دل جبهه پیروان دست یابیم که اگر امکان پذیر نشد سناریوی دوم را بر روی یک نفر که مورد قبول همه سلایق اصولگرایان است، اجماع کنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: اگر این امر نیز امکان پذیر نبود، مرحله بعد را ائتلاف برای بالا بردن فرآیند خدمت در دستگاه های اجرایی می دانیم.

وی تاکید کرد: بدیهی است باید فردی انتخاب شود که چنین اعتقاداتی داشته باشد و نگوید سردار نمی‌خواهیم و فقط سرباز می خواهیم.

کوهکن با بیان اینکه اگر همه این مسیرها امکان پذیر نبود آخرین حد را عدم منازعه می دانیم، خاطر نشان کرد: به دلیل مراعات مسائل کلی وارد هیچ منازعه ای نخواهیم شد و اگر گزینه ما انتخاب نشود بازی را بهم نمی ریزیم.

وی در خصوص نحوه چگونگی انتخاب گزینه ها گفت: اگر فردی مدعی است اصولگرایی است و قصد ورود  به صحنه انتخابات را دارد، می تواند وارد دایره ما شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه اولین گامی که در خصوص جلوگیری از مسیر تکثر در انتخابات صورت گرفت، رسیدن از عدد 8 به عدد 3 بود، اذعان کرد: در نهایت شورای مرکزی از میان گزینه های موجود به این 3 نفر رأی دادند.

وی با اشاره به اینکه اگر همه افرادی را که از ابتدای انقلاب در این مسیر بوده اند، کنار بگذاریم پرهزینه است، اضافه کرد: در همه جای دنیا رسم است تا جایی که افراد قدرت دارند در جلوی صحنه هستند و زمانیکه پیر شدند تفکرشان را به اتاق فکر برده و در اختیار جوانان قرار می دهند. این یک مسیر طبیعی است.

کوهکن با بیان اینکه جبهه پیروان نشان داده که نگاه تزئینی به روحانیت ندارد، تصریح کرد: در انتخابات مجلس نهم که با محوریت روحانیت صورت گرفت، مگر آسیب دیدیم؟ جریان اصولگرایی از این محوریت منفعت برد. اگر روحانیت در انتخابات مجلس حضور نداشت معلوم نبود این مجلس با این ترکیب کنونی باشد. ما از نگاه جامعتین نتیجه گرفتیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به سخنان آیت الله مهدوی کنی مبنی بر اینکه باید برنامه خواست، گفت: از سخنان ایشان و دیگر روحانیون ما متوجه شدیم که باید چه کنیم. هم به نفع دنیا و هم آخرت است که زیر این چتر برویم.

وی ادامه داد: ما به همه اصولگرایان توصیه می کنیم که زیر یک چتر رفته و با ارشاد جامعتین(جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز) در انتخابات پیش رویم.

کوهکن با تشریح مواضع جبهه پیروان خط امام و رهبری در آخرین جلسه این جبهه خاطر نشان کرد: قرار بر این شد آقایان متکی، باهنر و آل اسحاق با همکاری هم کار را شروع کنند. در ادامه روند نیز ممکن است کسانی که عضو جامعه روحانیت هستند با این افراد همگام شوند.

وی گفت: یکی دو نفر از اعضای ائتلاف سه گانه هماهنگی خود را با برنامه های جامعتین اعلام کردند.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه از انتخابات گذشته و مناظره ها تجربه تلخی داریم، یادآور شد: مناظره عسگراولادی و شریعتمداری ضمن اینکه یک مناظره جدی بود، یک برند مناظره اسلامی مبتنی بر اخلاق بود. اگر صدا و سیما مجری قوی برای مناظره ها در انتخابات مشخص کند چنین مناظره هایی می تواند هم به آرامش روانی جامعه و هم به تنویر افکار عمومی کمک کند.

کد خبر 2018508

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =