۸ مهر ۱۳۹۲، ۱۳:۲۳

معاون دانشگاه شریف خبر داد:

حل مشکل اسکان خوابگاهی دانشجویان ارشد شریف/ ایجاد تدابیر امنیتی برای خوابگاهها

حل مشکل اسکان خوابگاهی دانشجویان ارشد شریف/ ایجاد تدابیر امنیتی برای خوابگاهها

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف گفت: ظرف یکماه آینده مشکلات مربوط به اسکان دانشجویان خوابگاهی کارشناسی ارشد دانشگاه مرتفع می شود.

دکتر محمود بهمن آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امسال برای اسکان دانشجویان خوابگاهی مقطع کارشناسی هیچ مشکلی نداشتیم و تمام دانشجویان متقاضی اسکان یافتند.

رفع مشکلات خوابگاهی دانشجویان ارشد تا یکماه آینده

وی ادامه داد: ولی در مقطع کارشناسی ارشد حدود 50 الی 60 نفر از دانشجویان بیشتر از ظرفیت‌های خوابگاهی بودند که این دانشجویان در اتاق هایی که با ظرفیت اضافی اسکان یافتند که ظرف یکماه آینده مشکلات مرتبط با این مساله مرتفع می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف افزود: امسال حدود 3هزار دانشجوی جدیدالورود در تمام مقاطع دانشگاهی جذب شد که حدود 1200 نفر این دانشجویان یعنی 40 درصد آنها خوابگاهی هستند.

اختصاص خوابگاه به تمام دانشجویان سنوات تمام

وی افزود: امسال به تمام دانشجویان کارشناسی ارشد که سنوات آنها به پایان رسیده بود خوابگاه تعلق گرفت البته این دانشجویان در خوابگاهی جداگانه و با پرداخت وجهی که صندوق رفاه مشخص کرده است اسکان یافتند.

بهمن آبادی تصریح کرد: دانشجویان کارشناسی ارشد که سنوات آنها به اتمام رسیده فقط یک ترم می توانند از این خوابگاه‌ها استفاده کنند ولی دانشجویان کارشناسی که سنوات آنها نیز به اتمام رسیده تقریبا تا زمان فارغ التحصیلی می توانند از خوابگاه که البته آن هم خوابگاهی جداگانه است مستقر شوند.

وی افزود: امسال حدود 100 نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد سنوات تمام بودند که در خوابگاه ها اسکان یافتند.

تداوم همکاری با شورای محله و نیروی انتظامی برای ارتقا امنیت مسیر تردد خوابگاه‌ها

بهمن آبادی درباره وضعیت مسیر تردد خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی شریف گفت: تا کنون که موردی پیش نیامده تا نگران باشیم رفت و آمد به خوبی و در امنیت صورت می گیرد دانشگاه همچنان با شورای محله و نیروی انتظامی همکاری دارد.

وی افزود: همچنین بخشی ازخوابگاه دخترانه برای ایجاد امنیت بیشتر جابه جا شد تا دانشجویان در امنیت کامل باشند.

ایجاد خوابگاه ویژه دختران

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف درخصوص تهیه تجهیزات ورزشی ، دوچرخه سواری برای دانشجویان خوابگاهی گفت: در خوابگاه دختران همچنین امکاناتی فراهم است و دانشجویان می توانند در محوطه خوابگاه از آن استفاده کنند.

وی افزود: ولی فضای خوابگاه آنقدر زیاد نیست که همه چیز برای دانشجویان فراهم باشد برهمین اساس قرار است کلنگ خوابگاه جدیدی برای دانشجویان دختر زده شود و ساختمان سازی آن به گونه ای باشد که دختران آزادانه رفت آمد داشته و بتوانند در محوطه بیرون فعالیت کنند.

کد خبر 2145839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha