۱۰ آبان ۱۳۹۲، ۱۱:۲۸

رئیس سازمان دانشجویان اعلام کرد

بورسیه ها ملزم به ارایه وثیقه ملکی هستند/ تعیین میزان تعهد خدمت بر اساس دریافت ارز

بورسیه ها ملزم به ارایه وثیقه ملکی هستند/ تعیین میزان تعهد خدمت بر اساس دریافت ارز

رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم با اشاره به وثیقه دانشجویان بورسیه گفت: این دانشجویان حتما باید وثیقه ملکی داشته باشند چون هزینه تحصیل آنها حدود یک میلیارد تومان است و برای فردی که قرار است یک میلیارد تومان برایش هزینه شود حتما باید تضمین وجود داشته باشد .

دکتر محمود ملاباشی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وثیقه ای که از دانشجویان اعزامی به خارج با هزینه شخصی دریافت می شود گفت: قانون اعزام این است که هرکس از امکانات کشور استفاده می کند باید در قبالش تعهد خدمت بدهد.

وی ادامه داد: در قانون، مسئولیت گرفتن این تعهد از دانشجویان، برعهده وزارت علوم است و بانک مرکزی فقط ارزی را که توسط وزارت علوم تعیین می شود را تامین کرده و به بانک های ذیربط خود دستور پرداخت آن را می دهد، بنابراین گرفتن تعهد از دانشجویان بر عهده وزارت علوم است.

رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم افزود: وزارت علوم اطلاعیه داده است تا 30 آبان دانشجویان هرکاری دارند می توانند انجام دهند، ولی از این تاریخ به بعد دانشجویان باید با وثیقه کارهای خود را به انجام برسانند. وثیقه نیز باید یا سند باشد و یا دو نفر کارمند تضمین کنند که دانشجو بعد از اتمام تحصیلاتش به کشور باز می گردد و یا یک تضمین بانکی.

ملاباشی تاکید کرد: وقتی ارز 2 هزارو 450 تومانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد بالاخره تهیه این ارز برای کشور سخت است و دانشجویان نیز باید در تامین آن به نوعی سهیم باشند.

وی در مورد وثیقه دانشجویان بورسیه نیز گفت: این دانشجویان حتما باید وثیقه ملکی داشته باشند چون هزینه تحصیل آنها حدود یک میلیارد تومان است و برای فردی که قرار است یک میلیارد تومان برایش هزینه شود حتما باید تضمین وجود داشته باشد.

رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم درباره خدمت این دانشجویان در کشور نیز گفت: دانشجویان حداکثر شش سال می توانند از ارز دانشجویی استفاده کنند، و به اندازه ارزی که دریافت کرده اند باید در کشور خدمت کنند اگر دانشجو شش ماه از ما ارز گرفته باشد باید شش ماه برای کشور خدمت کند .

 

کد خبر 2166438

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha