۱۸ اسفند ۱۳۹۲، ۵:۱۲

اولویتهای هلال احمر در سال آینده/ ورود پهبادهای امداد و نجات

اولویتهای هلال احمر در سال آینده/ ورود پهبادهای امداد و نجات

رئیس جمعیت هلال احمر ایران ضمن تشریح برنامه ها و اولویتهای هلال احمر در سال آینده، از ورود پهبادهای امداد و نجات خبر داد.

دکتر محمد فرهادی در گفتگو با خبرنگار مهر، به ماموریت های هلال‌ احمر اشاره کرد و افزود: درمان اضطراری، کمک به افراد در معرض خطر، حادثه‌ دیدگان بعد از وقایع طبیعی، رسیدگی به مسائل و امور جوانان، مسائل حقوق بشر، امداد و نجات و... در حیطه مسئولیت جمعیت هلال‌احمر قرار دارد.

وی با اشاره حادثه خیز بودن کشور، گفت: با توجه به ویژگیهای کشور، لازم بود تا بازبینی با نگاه آینده‌نگاری بر اساس مدیریت استراتژیک و اصول هلال‌احمر تبیین شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با اشاره به اهمیت بازنگری در چرخه امداد و نجات کشور، گفت: با توجه به گستردگی کشور و حادثه‌خیزی، نیاز به بازبینی مدیریت استراتژیک با دید آینده‌نگاری وجود داشت.

فرهادی با اشاره به اهمیت حضور امدادگران آگاه و آموزش دیده، گفت: برنامه‌های عملیاتی باید مناسب با مسائل امداد و نجات باشد.

وی همچنین با بیان اینکه مسائل امداد و نجات باید مبتنی بر برنامه‌های ملی، استانی و حتی بخشی باشد، گفت: برنامه‌های امداد و نجات باید متناسب با آمایش سرزمینی و جغرافیایی باشد.

رییس جمعیت هلال‌احمر ایران با اشاره به ایجاد ستاد تحول در جمعیت هلال‌احمر، گفت: این ستاد کمیته‌های مختلفی دارد که مقرر شده است ظرف مدت شش ماه تحقیقات لازم برای تحول در امداد و نجات کشور و همچنین هلال‌احمر تبیین شود و پس از آن و بر اساس تحقیقات، تشکیلات، ساختار و همچنین استقرار مناسب اتخاذ شود.

فرهادی با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان سخت‌افزاری هلال‌احمر، گفت: این مهم نیز در ستاد تحول مورد توجه قرار گرفته است.

وی همچنین در مورد سرانجام ورود واکسن فلج‌ اطفال به کشور، گفت: وزارت بهداشت در مرحله اول از جمعیت هلال‌احمر خواسته بود که نسبت به ورود سه میلیون دوز واکسن فلج اطفال اقدام کند که با توجه به تعطیلات ژانویه، مقرر شد که در ششم الی هفتم ژانویه، شرکت مذکور نسبت به تحویل این واکسن‌ها اقدام کند.

به گفته رییس جمعیت هلال‌احمر ایران، هماهنگی‌های لازم از سوی جمعیت هلال‌احمر و وزارت بهداشت برای ورود سایر واکسن‌های دیگر نیز انجام شده است.

فرهادی همچنین با اشاره به ارتقای برخی از مراکز درمانی هلال‌ احمر در ایران، گفت: مذاکراتی با معاونت وزارت بهداشت داشته‌ایم که خواستارآن بودیم تعداد زیادی از درمانگاهها و پلی‌کلینیک های جمعیت هلال‌احمر در تعامل و هماهنگی کامل با وزارت بهداشت، به مرکز درمانی ارتقاء یابند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با اشاره به اهمیت توسعه فضاهای درمانگاهی در کشور، گفت: توسعه فضای درمانگاهها بسیار اهمیت دارد و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین در مورد ورود پهبادهای امداد و نجات، گفت: این پهبادها به صورت آزمایشی در اختیار سازمان امداد و نجات قرار دارند و در صورت موفقیت، تعداد زیادی خریداری و در اختیار امدادگران قرار خواهند گرفت.

کد خبر 2251366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha