۱۸ اسفند ۱۳۹۲، ۱۱:۲۸

محمودی راد:

کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل پرستاری خراسان جنوبی است

کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل پرستاری خراسان جنوبی است

بیرجند- خبرگزاری مهر: رئیس هیئت نظام پرستاری خراسان جنوبی گفت: کمبو نیروی انسانی در شرایط کنونی عمده مشکل پرستاران و مراکز بهداشتی و درمانی خراسان جنوبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین محمودی‌راد صبح یکشنبه در دیدار جمعی از پرستاران با استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: پرستاران جامعه الگو خود را حضرت زینب کبری(س) قرار داده اند و با پیروی از رفتار حضرت به کار پرستاری مشغول هستند.

وی با بیان اینکه پرستاران قشری صبور و کم توقع هستند، اظهارکرد: پرستاران با کمک خدواند متعال و عنایت حضرت زینب تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات بیماران بکار می گیرند.

رئیس سازمان نظام پرستاری خراسان جنوبی افزود: در شرایط کنونی نمی شود بین نیروی های پزشکی و پرستاری به لحاظ کار و اکرام و سایر برنامه مقایسه کرد و می بایست این عدالت برقرار شود.

وی با اشاره به مشکلات اعتباری و نیروی انسانی در جامعه پرستاری گفت: اگر مشکلات پرستاران برطرف شود آنان نیز راحت خواهند توانست به بیماران خدمات ارائه کنند.

رئیس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند کمبود نیروی انسانی را یکی از مهمترین مشکلات عنوان کرد و افزود: یکی از عمده مشکلات پرستاران نبود نیروی انسانی کافی در سطح استان است که در شرایط کنونی اضافه کاری پرستاران هنوز ادامه دارد.

وی بیان داشت: برای رفع مشکلات نیروی انسانی نیاز به 450 نیروی جدید برای بیمارستان های فعلی داریم.

محمودی راد در ادامه به مشکل نبود ساختمان برای نظام پرستاری اشاره و بیان کرد: یک قطعه زمین در شمال شهر برای نظام پرستاری در نظرگرفته شده اما با توجه به قیمتی که کارشناس ارائه کرده امکان خرید نیست.

پذیرش دانشجوی ارشد فوریت های پزشکی از سال آینده در دانشکده پرستاری استان

علی محمد ایزدپناه رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند  نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال 1365 اولین آموزشکده پرستاری در خراسان جنوبی افتتاح شد و توانست اولین گروه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی را جذب کند.

وی افزود: در سال 1372 دانشگاه علوم پزشکی توانست رشته پرستاری را از کاردانی به کارشناسی ارتقاء دهد.

رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در هرسال 30 دانشجو کاردانی و 25 دانشجو کارشناسی در دانشکده مشغول تحصیل می شوند؛ تصریح کرد: در مهرماه سال آینده اولین دانشجویان فوریت های پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشکده خواهند شد.

وی هدف این دانشکده را بالا بردن سطح علمی پرستاران دانست و تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف این دانشکده بالا بردن بعد علمی و و ارتقا جایگاه علمی دانشجویان پرستاری است.

ایزدپناه با اشاره به پیشرفت 80 درصدی ساخت دانشکده پرستاریاستان بیان کرد: قرار بود تا پایان سال 92  این ساختمان به بهربرداری برسد.

کد خبر 2252411

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha