۱۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳

حجت الاسلام رصاف:

مسئولان استان برای تغییران مدیران فارس با نماینده ولی فقیه مشورت کنند

مسئولان استان برای تغییران مدیران فارس با نماینده ولی فقیه مشورت کنند

شیراز - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان فارس به طور مشخص مداخله ای در تغییر مدیران ندارد اما مسئولین استان باید در این خصوص مشورتی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام امین رصاف ظهر شنبه در نشست خبری آخرین فعالیت های نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر مداخله نهاد نمایندگی ولی فقیه در عزل و نصب های استان تاکید کرد: جای تاسف است که برخی از مدیران بدون مشورت با نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان جا به جا می شوند.

وی تاکید کرد: نماینده ولی فقیه در استان فارس به طور مشخص مداخله ای در تغییر مدیران ندارد اما مسئولان استان باید در این خصوص مشورتی داشته باشند.

عضو جامعه روحانیت استان فارس در خصوص تغییر مدیر کل ارشاد فارس و نظرات آیت الله ایمانی نیز گفت: شخص آیت الله ایمانی در تغییرات دخالتی ندارد اما در بخش های مثل فرهنگ و ارشاد باید نظرات نهاد نمایندگی ولی فقیه تامین شود.

حجت الاسلام رصاف ادامه داد: هیچگونه اسراری بر شخص خاصی نیست اما باید فرد مورد نظر برای به دست گرفتن چنین پست مهمی مورد تایید نماینده ولی فقیه در استان فارس باشد.

وی یادآور شد: بومی و غیر بومی بودن مدیر کل فرهنگ و ارشاد فارس مهم نیست هر چند که اگر بومی باشد به طور حتم آشنایی بیشتری با وضعیت استان فارس خواهد داشت.

معاون روحانیت و حوزه های علمیه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در خصوص تغییرات در دانشگاه های شیراز، گفت: ما مخالف تغییرات سیاسی در دانشگاه ها هستیم و اعتراضات خود را در خصوص انتصاب های سیاسی اعلام کرده ایم.

هرگونه برخورد با خبرنگاران و عکاسان را محکوم می کنیم

حجت الاسلام رصاف در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر، در خصوص ممانعت از خبرنگاران و عکاسان در جهت شفاف سازی، گفت: باید شفاف سازی و مطالبه گری را توسعه داد که این مهم وظیفه رسانه ها است.

وی افزود: هرگونه برخورد با خبرنگاران و عکاسان را محکوم می کنیم زیرا باید برای مردم شفاف سازی کرد و مدیران نیز پاسخگو باشند.

معاون روحانیت و حوزه های علمیه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس تاکید کرد: به طور حتم زمانیکه پاسخگوی مدیران به عنوان یک فرهنگ در جامعه توسعه پیدا کند افرادیکه توانایی ندارند جایگاه و پست را قبول نخواهند کرد.

عضو جامعه روحانیت فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه راه اندازی قرارگاه فرهنگی استان فارس تاثیر بسیار زیادی بر روند حرکتی و توسعه ای فارس خواهد داشت، گفت: یکی از مهمترین اقدامات نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس راه اندازی قرارگاه فرهنگی است که با فعالیت این مجموعه از انجام کار های جزیره ای خودداری خواهد شد.

وی تصریح کرد: قرارگاه فرهنگی استان فارس باعث می شود که فعالیت های فرهنگی به دغدغه اصلی مدیران و مسئولین فارس تبدیل شود.

حجت الاسلام رصاف یادآور شد: این قرارگاه با چنین جایگاهی در رتبه برتر کشور قرار دارد و تا پایان ماه مبارک رمضان نیز شاکله اصلی این مجموعه تکمیل می شود.

معاون روحانیت و حوزه های علمیه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی شورای مشورتی دانشگاه و حوزه، گفت: هماهنگی و همدلی در میان این دو مجموعه از گذشته به عنوان یک اولویت مد نظر قرار داده شده بود که در این خصوص اقدام به راه اندازی شورای هم اندیشی و هم افزایی حوزه و دانشگاه کردیم.

وی ادامه داد: دو جلسه در این خصوص برگزار شده که در جلسه دوم با حضور تمامی مسئولین ارشد حوزه و دانشگاه های استان اساسنامه تصویب شد.

حجت الاسلام رصاف در خصوص قرارگاه قرآنی نیز گفت: جایگاه استان فارس در بحث قرآنی مشخص است که در این راستا قرارگاهی با حضور تمامی موسسات قرآنی فارس راه اندازی شده است سرعت بخشی در قطب قرآنی شدن فارس انجام شود.

معاون روحانیت و حوزه های علمیه نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تشکیل بنیاد زائرسرای حضرت امام رضا(ع)، گفت: ایجاد این نهاد برای کمک به اغشار کم درآمد جامعه بسیار لازم و ضروری بود که با هماهنگی های انجام شده با مسئولین این نهاد در مشهد به زودی زمینی در اختیار استان فارس قرار داده می شود که نسبت به ساخت اقدام کنیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری از خصوص نظر نماینده ولی فقیه در فارس نسبت به سرمایه گذاری و ساخت برج های دوقلو در شیراز، گفت: جایگاه نماینده ولی فقیه درفارس بالاتر از این است که بخواهد در خصوص یک پروژه سرمایه گذاری صحبت کند و کسانیکه سخنان خود را به نماینده ولی فقیه نسبت دادند نیز کار اشتباهی کردند.

حجت الاسلام رصاف تاکید کرد: نظرات کلی نماینده ولی فقیه در خصوص سرمایه گذاری مشخص است و از طریق سایت و روابط عمومی اعلام شده است.

کد خبر 2325279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha