قدردانی قالیباف از صداوسیما/ «زخم» تمام نشده متوقف شد

روایت زندگی عاشقانه جانباز حسین نوری و همسرش در «خانمی‌ كه شما باشی»، حضور فرماندهان ارتش در «سطرهای ناخوانده»، پخش پشت صحنه «لیلی با من است»، توقف «زخم» در ایستگاه پایانی، به پایان رسیدن تصویربرداری «سیگنال موجود است»، پخش «تایتانیک در صدسالگی» و قدردانی قالیباف از صدا و سیما از جمله تازه‌ترین اخبار رادیو و تلویزیون است.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «خانمی‌ كه شما باشی» با هدف معرفی بانوان موفق كشورمان در عرصه‌های مختلف زندگی، سه شنبه اول مهر به سراغ همسر جانباز حسین نوری می‌رود.

آزاده نامداری با اعلام این خبر گفت: جانباز سرافراز كشورمان حسین نوری، جانباز قطع نخاعی است كه از گردن به پایین فلج شده ولی یكی از اصلی ترین و مهمترین توانایی‌هایش، نقاشی با دهان است كه به خلق آثار شگرفی پرداخته است. در این میان همسر او نادیا مفتونی رابطه بسیار صمیمی‌و عاشقانه‌ای با این جانباز دفاع مقدس دارد.

تهیه کننده این برنامه خاطرنشان كرد: یكی از خاطراتی كه در برنامه امروز از زبان این زوج عاشق و وفادار مطرح می‌شود، نحوه خواستگاری و پاسخ دادن آن دو به همدیگر است كه به وسیله رد و بدل كردن چند بیت شعر صورت گرفته است. هنگام خواستگاری شعری بین این دو رد و بدل شد که مصراع اول این ابیات سؤالات آقای نوری است و مصراع دوم جوا‌ب‌های همسر و همراهش بود كه خواندن آن بسیار جذاب است:

زورق مضروب جسمم بسته جان شما / باد بان روح من برپابه ایمان شما، همسفر با من چرایید اندرین دریای درد / درد شعر عاشقان و عشق درمان شما، صد بلا باشد در این ره باز تردیدی كنید / کربلا مهرم بود، هستم به پیمان شما، گر برد موج فنا بی رحم در گردابتان / در فنای فی الله ام دامان رحمان شما، چون هنرمندم شریكم گشته ای در این مسیر / از میان صد هنر احسن به ایمان شما، از كجا دانید خواهان چه هستم در نهان / هر كه گوید راز من گوید ز پنهان شما.

نامداری تصریح کرد: نادیا مفتونی در حال حاضر استاد الهیات دانشگاه است و دو پسر دارد و علاوه بر موفقیتش در زندگی اجتماعی، بانوی موفقی در عرصه خانوادگی هم هست و مخاطبان شبكه زندگی در برنامه امشب با نحوه زندگی عاشقانه این زوج از زبان خودشان بیشتر آشنا خواهند شد.

«خانمی‌که شما باشی»  کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما است که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 به مدت 30 دقیقه روی آنتن شبكه دو می‌رود و بازپخش آن روز بعد ساعت 14 خواهد بود.

«سطرهای ناخوانده» در شبکه یک

دو سردار ارتش از نقش این ارگان در دفاع از کشور در سال‌های آغازین جنگ می‌گویند.

امیربنان کارگردان «سطرهای ناخوانده» از حضور  امیربختیاری و امیر مفید از فرماندهان ارتش و بازگویی نقش نیروهای ارتشی در دو سال اول جنگ در این برنامه خبر داد.

وی با بیان اینکه، برنامه امشب ساعت 23:15 به طور زنده از شبکه یک پخش می‌شود، افزود: در این برنامه سه تن از جوانان و نمایندگان نسل چهارم حضور دارند و سوالات خود را درباره جنگ و لزوم ادامه آن و نقش ارتش در جنگ از این دو سردار ارتش مطرح می‌کنند.

برنامه «سطرهای ناخوانده» کاری از گروه حماسه و دفاع شبکه یک سیما است که به تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد در هفت قسمت  110 هر شب از شبکه یک پخش می شود.

پخش پشت صحنه «لیلی با من است»

مجموعه مستند «پشت خاکریز» چهارشنبه‌، دوم مهر ماه‌، ساعت 23 به سراغ پشت صحنه و مراحل ساخت سریال « لیلی با من است» که در کنار فیلم سینمایی آن ساخته شده و از شبکه دو سیما پخش شد، می‌رود.

محمد هوشمند، تهیه کننده «پشت خاکریز» ضمن اعلام این خبر افزود: در این قسمت مراحل ساخت سریال « لیلی با من است» که بر مبنای فیلم سینمایی آن روی آنتن رفت،‌ به تصویر کشیده می‌شود و محمود عزیزی بازیگر، رضا مقصودی نویسنده و مجتبی رحیمی‌فیلمبردار « لیلی با من است» از خاطرات تولید آن خواهند گفت.

این فیلم ساخته کمال تبریزی در مقام تدوین‌گر، نویسنده و کارگردان است. وی این فیلم را در سال ۱۳۷۴ ساخت و درباره صادق مشکینی فیلمبردار تلویزیون است که از جبهه و جنگ می‌ترسد  اما از طرفی برای اینکه بتواند از صندوق تلویزیون وام بگیرد تا خانه نیمه ساخته‌اش را تکمیل کند باید برای فیلمبرداری فیلمی‌ مستند از اسرای عراقی به منطقه جنگی برود.

«زخم» در ایستگاه پایانی متوقف شد

سریال تلویزیونی «زخم» به کارگردانی مسعود آب پرور در آخرین روزهای فیلمبرداری متوقف شد.

این در حالی است که طبق اعلام قبلی قرار بود «زخم» همزمان با هفته نیروی انتظامی‌ از 12 مهر ماه روی آنتن شبکه سوم سیما برود.

محسن علی اکبری تهیه کننده این سریال با تائید این خبر دلایل توقف تصویربرداری «زخم» را اعلام نکرد. تصویربرداری این سریال طبق برنامه ریزی انجام شده قرار بود تا 5 روز دیگر به پایان برسد و در روزهای پایانی سکانس فینال «زخم» نیز جلوی دوربین برود.

تصویربرداری «سیگنال موجود است» به پایان رسید

مراحل تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «سیگنال موجود است» به کارگردانی مهدی مظلومی و تهیه کنندگی مسعود فرخنده طینت به پایان رسید.

این سریال کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست و در 26 قسمت 40 دقیقه ای تولید می‌شود و سیامک انصاری، مهران غفوریان، علی صادقی، لاله صبوری، مرضیه صدرایی، آناهیتا همتی، محمود بصیری، حامد وکیلی، امید روحانی و... گروه بازیگران اصلی این سریال را تشکیل می‌دهند.

داستان این سریال درباره جوانی به نام پرهام است که سودای خوانندگی در سر دارد اما در هیچ کدام از سبک‌های موسیقی به موفقیت دست پیدا نمی‌کند. بنابراین به تشویق دو تن از دوستان خود تصمیم می‌گیرد که برای خوانندگی به خارج از کشور سفر کند.

«ساعت 25» در هفته دفاع مقدس

برنامه زنده و موسیقی محور «ساعت 25» با آغاز هفته دفاع مقدس ویژه این مناسبت روی آنتن می‌رود.

محمود مهدوی تهیه کننده در این باره گفت: با شروع هفته دفاع مقدس کلیپ‌های ویژه هفته دفاع مقدس در برنامه پخش و  آیتم هوای تازه یکی از بخش‌های این برنامه نیز ترانه و شعر‌های دفاع مقدس را برای علاقمندان و مخاطبان برنامه روی آنتن می‌برد.

وی افزود: انتخاب و نظرسنجی دومین نظرسنجی بهترین ترانه تیتراژهای تلویزیونی همچنان ادامه دارد.

«ساعت 25» دارای بخش‌های مختلفی همچون پخش موسیقی با تصاویر فیلم‌های سینمایی، هوای تازه، معرفی صداهای نو، آهنگسازان، ترانه سرایان ، مردان موسیقی و... است  که با اجرای محمودرضا قدیریان هرشب ساعت 40بامداد روی آنتن می‌رود.

پخش «تایتانیک در صدسالگی»

مستند سینمایی « تایتانیک در صدسالگی » محصول 2012 از شبکه مستند پخش می‌شود.

تایتانیک مجلل ترین کشتی جهان که همانند یک ناو جنگی ساخته شده بود به همراه مجرب‌ترین کاپیتان آن زمان و خدمه‌اش در شبی مهتابی در آب‌های آرام به سمت مقصد نهایی خود پیش می‌رفت. یکصد سال پیش در شبی سرد سرنوشت نهایی تایتانیک و بیش از 1500 مسافر آن رقم خورد و یکی از بزرگترین معماهای جهان را برجای گذاشت: چطور چنین فاجعه‌ای رخ داد؟ سوالی بزرگ که تا به امروز بدون پاسخ باقی مانده است.

مستند سازان جدید در جستجوی پاسخ این سوال به آرامگاه این کشتی نمادین در زیر آب قدم می‌گذارند.

«تایتانیک در صد سالگی» پنجشنبه، 3 مهر ماه، ساعت 22 و به مدت 85 دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

قدردانی قالیباف از صدا و سیما

شهردار تهران از رسانه ملی به خاطر همكاری در تبلیغ نمایشگاه جشنواره «باز باران» تشكر كرد.

شهردار تهران در نامه‌ای كه به عزت‌الله ضرغامی نوشت از وی و همكارانش به خاطر كمك به ترویج فرهنگ بومی و هویت بخشی به نمادها و نشانه‌های اصیل ایرانی تشكر كرد.

محمد باقر قالیباف در بخشی از این نامه از تلاش مجدانه مجموعه رسانه ملی در جهت مشاركت و انعكاس این حركت فرهنگی تشكر كرده و آن را خدمتی موثر به فرهنگ این مرز و بوم دانسته است.

نمایشگاه «باز باران» شهریور ماه در چند نقطه تهران برگزار و در آن مجموعه ای از محصولات فرهنگی با تكیه بر نمادهای ایرانی برای دانش آموزان ارائه شد.

کوک شبانه پاییزی در «شب کوک»

برنامه «شب کوک» از امشب اول مهر ساعت 22:30 از شبکه نسیم پخش می‌شود.

«شب کوک» در آیتم تازه نفس با دعوت از خوانندگان با استعداد کشورمان که تاکنون فرصتی برای فعالیت حرفه‌ای نداشته‌اند، آنها را معرفی می‌کند و امشب قطعه «آسمان ایران» با حضور حامد طاها خواننده جوان کشورمان در شب کوک شنیده می‌شود.

از دیگر بخش‌های این برنامه می‌توان به پخش آهنگ‌های درخواستی مخاطبان از احسان خواجه امیری، رضا صادقی، بنیامین بهادری، فرزاد فرزین، محسن یگانه، مرتضی پاشایی، بهنام صفوی، مازیار فلاحی، مهدی یغمایی، محمد علیزاده، محسن چاوشی، بابك جهانبخش و ... اشاره کرد.

این برنامه آثار با ارزش و پر محتوای موسیقی سنتی، پاپ، قومی‌و محلی با مضامین اجتماعی، ملی، انقلابی، مذهبی و تحلیل و بررسی وضع موسیقی کشور را به مخاطبان خود ارائه می‌کند.

برنامه «شب کوک» شبکه نسیم به کارگردانی و اجرای باربد بابایی و تهیه کنندگی‌هادی دمیرچی روی آنتن شبکه نسیم می‌رود.

کد خبر 2376215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =