سردار "قاسم سلیمانی" مرد در سایه عملیات علیه داعش در عراق

یک روزنامه لبنانی در گزارشی به نقش غیر قابل انکار سردار قاسم سلیمانی در عملیات آزادسازی "جرف الصخر" اشاره کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الاخبار امروز جمعه در گزارشی با اشاره به جزئیات عملیاتی که اخیرا در عراق به آزادی منطقه راهبردی "جرف الصخر" منجر شد، نوشت: نیروهای عراقی در این عملیات به تاکتیک‌هایی نیاز داشتند که "سردار قاسم سلیمانی" ارائه می‎کرد. همین عملیات هم بود که باعث شد این ایده که داعش گروهی شکست ناپذیر است کاملا زیر سوال برود. در واقع پس از آزادی جرف الصخر مشخص شد که درباره توانمندی داعش بزرگنمایی شده بود و این گروه به آن قدرتمندی که برخی رسانه‌ها درباره آن سخن می‌گفتند نبود.

در ادامه گزارش این روزنامه لبنانی آمده است: داعش یک قدرت بلامنازع نبوده و نیست. داعش در واقع یک گروه تروریستی است که دارای توان نظامی بالایی است، هزاران نیروی آماده مرگ دارد اما شکست ناپذیر نیست. تحولات اخیر عراق به ویژه عملیات آزادسازی جرف الصخر نشان داد که در صورت مواجهه جدی با داعش، این گروه شکست خواهد خورد و در نهایت آنها چیزی جز یک "ببر کاغذی" نخواهند بود.

الاخبار در ادامه با اشاره به حضور نیروهای نظامی و مردمی عراقی در عملیات آزادسازی جرف الصخر، نوشت: حزب الله عراق، گردانهای اهل الحق، سازمان بدر و سرایا السلام در این عملیات حضور داشتند اما باید به این مسئله اشاره کرد که سردار قاسم سلیمانی "ستاره بلامنازع" و "مرد در سایه" این نبرد بود که به تدریج حضور خود را در نبردهای متعدد علیه داعش در عراق نشان می دهد.

کد خبر 2420860

شهر خبر