۲۴ آبان ۱۳۹۳، ۱۴:۵۰

مهرام:

ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی قزوین نیازمند تامین زمین مناسب است

ساخت بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی قزوین نیازمند تامین زمین مناسب است

قزوین- خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در صورت تامین زمین مناسب در قزوین سرمایه گذار خصوصی برای ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین نشست مطبوعاتی منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونان درمان، بهداشتی، غذا و دارو و رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان و رئیس نظام پزشکی استان و مدیرکل بیمه سلامت استان ظهر شنبه با حضور خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سالن کنفرانس دانشکده پرستاری برگزار شد.

منوچهر مهرام در این نشست با تاکيد بر ضرورت انتشار اخبار مثبت در جامعه برای افزايش اميد و خودباوري در جامعه اظهارداشت:‌ رسانه ها به عنوان اهرم مناسبی در انعکاس اخبار سازمانها به جامعه نقش مهمی ایفا می کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه حوزه سلامت با همه افراد سروکار دارد و در شرایط اضطرار و دردمندی به آن مراجعه می کنند گاهی گلایه هایی از طرف مردم در رسانه ها مطرح می شود که از نظر پزشکی منطقی نیست و انتظار می رود پس از کسب اطلاعات جامع در آن حوزه نسبت به انعکاس آن در رسانه ها اقدام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین از مردم خواست در هنگام بروز حوادث ضمن کنترل رفتارهای خود برخورد مناسبی با نیروهای اورژانس و امدادرسان داشته باشند و بدانند کادر درمانی همه تلاش خود را با تعصب خاص در حرفه پزشکی به کار می بندد تا بیماران نیازمند در کوتاه ترین زمان مداوا شده و سلامت خود را باز یابند.

وی با اشاره به احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی در استان اظهارداشت: برای احداث این بیمارستان ۱۰ هکتار زمین نیاز است که تاکنون در محدوده شهری نتوانستیم چنین مکانی را شناسایی و در اختیار بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در صورت تامین زمین مناسب در قزوین سرمایه گذار خصوصی برای ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی اعلام آمادگی کرده است.

وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت تصریح کرد: اجرای این طرح برای دولت و وزارت بهداشت اولویت اصلی محسوب می شود اما نیازمند زمان بیشتری است زیرا آیتم های متعددی در بخش های مختلف از جمله کمک به بیماران خاص، کاهش پرداخت هزینه از جیب مردم بایدا مورد توجه قرار گیرد.

مهرام با اشاره به ضرورت افزایش اطلاعات مردم در حوزه سلامت بیان کرد: با توجه به اینکه سرطانها با شیوه زندگی ما ارتباط مستقیم دارد و برخی از آنها قابل تشخیص است و اگر به تغذیه سالم توجه شود با تامین ویتامین های مورد نیاز بدن می توان از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری کرد.

بهبود فضای بیمارستان‌ها تا پایان سال جاری

مسعود رضایی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قزوین نیز در ادامه این نشست، از بهبود فضای بیمارستانها تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

وی با بیان اینکه سلامت در کنار امنیت و اقتصاد سه مطالبه مهم مردم هر جامعه از دولتمردان آن محسوب می شود افزود: در برنامه چهارم و پنجم توسعه طی احکامی که برای دولت ها پیش بینی شده بود که مهمترین آنها پرداخت از جیب مردم باید به ۳۰ درصد می‌رسید اما در دولت‌های پیشین نیز برای حل این مشکل تلاش‌هایی صورت گرفت که در این راستا میزان پرداخت مردم طی سال‌های اخیر به ۶۵ درصد رسیده بود.

رضایی تصریح کرد: با استقرار دولت جدید یکی از سیاست‌های اصلی دولت توجه به سلامت بصورت نظام‌مند بود که تاکنون فعالیت های خوبی در این راستا صورت گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قزوین با بیان اینکه صرف منابع هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است گفت: توجه به مشکلات حوزه درمان از اقداماتی است که در طی یک سال اخیر به صورت کم نظیر در کشور اتفاق افتاده است.

کد خبر 2421426