۲۴ آبان ۱۳۹۳، ۱۹:۵۱

تیکونام:

کوهنوردان استان قزوین برای امدادرسانی آمادگی کامل دارند

کوهنوردان استان قزوین برای امدادرسانی آمادگی کامل دارند

قزوین- خبرگزاری مهر: رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین گفت: کوهنوردان استان با تجربه و تخصص لازم و انجام ماموریت های سخت و دشوار برای امدادرسانی در استان و مناطق مختلف کشور آمادگی کامل دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسن نیکونام  عصر شنبه در نشست تشریح عملیات جستجو و نجات دو چوپان از اهالی روستای گرمارود از توابع الموت که در معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین برگزار شد اظهارداشت: گروه کوهنوردی الموت که در این عملیات حضور فعال و مؤثری داشت، با تجربه ‌ترین گروه استان با 20 سال سابقه است و در حوادث مختلف به یاری حادثه ‌دیدگان شتافته است.

وی افزود: پیشگیری از وقوع آسیب‌ها و تلفات سرلوحه کار امداد و نجات است و باید با اطلاع‌ رسانی و آگاه ‌سازی مردم از وقوع آن جلوگیری شود.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین یادآورشد: آنچه در این حادثه اهمیت داشت بی ‌توجهی چوپانان به شرایط آب و هوایی بود و در شرایطی که نباید در فصل سرما به سمت کوهستان می رفتند دچار حادثه شدند.

نیکونام تصریح کرد: این موضوع به عنوان پیام مهم حادثه گرفتار شدن در برف چوپانان یاد شده به مردم منتقل شود تا از این پس از وقوع حوادث این‌ چنینی جلوگیری به عمل آید که در این بین رسانه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین اضافه کرد: امضاء تفاهم‌نامه میان این هیئت و جمعیت هلال احمر استان به منظور بهره‌گیری از تجربه کوهنوردان در امداد و نجات حادثه ‌دیدگان به طور جدی در حال پیگیری است و در همین راستا شهرستان آوج نیز بیش از 40 جوان کوهنورد دارد که با توجه به حادثه‌خیز بودن این شهرستان می‌تواند ظرفیت و کمک خوبی برای جمعیت هلال احمر در امدادرسانی، آموزش و پیشگیری باشد.

وی عنوان کرد: امداد تنها مربوط به دیروز و امروز نیست و باید همواره برای آن آماده باشیم زیرا هر حادثه و تبعات آن بر آینده فرد و جامعه اثرگذار است.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان قزوین یادآورشد: باید به مردم آموزش داد تا در صورت بروز حوادث احتمالی، تلفات آن به کمترین حد ممکن برسد.

نیکونام بیان کرد: امدادگران، نجاتگران و کوهنوردان همواره با روحیه عشق، محبت و همت خود به همنوعان یاری می‌رسانند و جمعیت هلال‌احمر استان می ‌تواند از توان و ظرفیت جوانان کوهنورد شهرستان آوج در عملیات‌های امداد و نجات این شهرستان حادثه‌خیز بهره گیرد.

 

کد خبر 2421718