۴ بهمن ۱۳۹۳، ۱۵:۲۲

نمایشگاه آثار هنرمند بهشهری در تالار فخرالدین اسعد گرگان برگزار شد

نمایشگاه آثار هنرمند بهشهری در تالار فخرالدین اسعد گرگان برگزار شد

گرگان - نمایشگاه آثار تجسمی هنرمند بهشهری در تالار فخرالدین اسعد گرگان به نمایش گذاشته شد.

زینب علی نیا گرجی، هنرمند بهشهری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نمایشگاه خود گفت: در این نمایشگاه تابلو هایی با تکنیک های ترکیبی استفاده کرده ام که شامل ترکیبی از چهار تکنیک کلاژ، اکرولیک، رنگ روغن و چاپ دستی است.

وی افزود: این ۴ تکنیک با هم تلفیق شدند و یک اثر هنری را تشکیل داده اند. کلاژ از پارچه و کاغذ استفاده شده، چاپ دستی از رنگ روغن ساختمان و چاپ لینولئون حالت باسمه درست شده و روی آنها چاپ شده و اکرولیک و رنگ روغن هم در قسمت های دیگر بکار رفته شده است.

وی در باره سابقه فعالیت های خود گفت: کاردانی نقاشی و کارشناسی گرافیک گرایش تصویر سازی دارم و حدودا ۱۳ الی ۱۴ سال است که در این زمینه فعالیت می کنم.

علی نیا که ساکن بهشهر است ادامه داد: این دهمین نمایشگاهی هست که گذاشتم و نمایشگاه های قبلی در شهرهای بهشهر، ساری، قائمشهر، بابل، تهران و کرج بوده و در اینجا هم فعلا در تالار فخرالدین اسعد برقرار است و پس از آن در گالری ارغوان به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان این که تکنیک کلاژ را به عنوان روش اصلی خود انتخاب کرده ام، گفت: اساتید در دانشگاه آموزش می دهند و بعد از آن به عهده خودمان است.

وی با انتقاد از عدم حمایت مسئولان گفت: یک هنرمند معمولا خودش باید تمام مصالح خودش را تهیه کند و هزینه زیادی برمی دارد، معمولا این زحمات و هزینه بازده ای ندارد.

این هنرمند با بیان این که مردم هم شاید به لحاظ مسائل اقتصادی به سمت هنر نمی آیند، تصریح کرد: هم زمان با نمایشگاه من کنسرت موسیقی هم بود، اما افرادی برای دیدن یک کنسرت موسیقی می آیند شاید ثانیه ای به اثر هنری نگاه نمی کردند.

وی اضافه کرد: انگار قشری که برای دیدن کنسرت موسیقی می آیند در یک رده سنی خاصی هستند که در این زمینه اطلاعاتی ندارند و ذهن جستجوگری هم برای درک این مسایل ندارند، حتی نمی خواهند کشف کنند این ها چیست و ثانیه ای سوال در ذهنشان بوجود نمی آید.

وی بیان کرد: برای برگزاری این نمایشگاه هزینه ای زیادی در برداشته که پشتوانه مالی در این زمینه خودم بودم و خانواده ام. فقط موسسه ای که در آنجا فعالیت می کنم برای مصالح کاشی های مورد استفاده در تابلوها هزینه کرده اند که البته اگه تابلو ها فروشی داشته باشم درصدی از فروش تابلو به موسسه تعلق می گیرد.

علی نیا گرجی اظهار کرد: تصویرگری کتاب و تدریس هم از دیگر فعالیت های من در موسسات خصوصی است و بیمه هنرمندان هم هستم از سویی دیگر عضو انجمن توسعه هنر معاصر و عضو انجمن تجسمی بهشهر هم هستم.

کد خبر 2472769

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha