۹ بهمن ۱۳۹۳، ۱۴:۰۶

بازتاب گسترده پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربی در رسانه‌های ایتالیا

بازتاب گسترده پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربی در رسانه‌های ایتالیا

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران خطاب به جوانان اروپایی و آمريكایی در خصوص سیاه‌نمایی و تصویرسازی نادرست علیه اسلام در غرب، در رسانه‌های ایتالیایی بازتاب گسترده ای داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، از جمله بازتاب‌هاي اين پيام در رسانه‌هاي ايتاليا مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

خبرگزاری رسمی ایتالیا «آنسا» با عنوان «رهبر انقلاب اسلامی ایران خطاب به جوانان غربی: اسلام واقعی در قرآن است» نوشت: آیت‌الله علی خامنه‌ای، بالاترین مقام ایران در پیامی خطاب به جوانان اروپا و شمال آمريكا از آنها دعوت کرد تا فریب تصویرسازی نادرست از اسلام را در غرب نخورند و سعی کنند واقعیت دین را در قرآن و زندگی پیامبر بیابند.

آنسا افزود: پیام رهبر جمهوری اسلامی ایران به جوانان اروپايي و آمريكایی در پی حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی و همچنین به دنبال تلاش‌های زیادی است که از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوری سابق تاکنون برای معرفی اسلام به عنوان دشمنی ترسناک انجام شده است.
خبرگزاری رسمی ایتالیا ادامه داد: رهبر عالی ایران از جوانان غربی خواست تا بدون پیش‌داوری به مطالعه انگیزه‌های این سیاه‌نمایی گسترده علیه اسلام و شناخت مستقیم و بی‌واسطه از این دین بپردازند و بدانند آنچه آنها را از آن می‌گریزاند و می‌ترساند، چیست و چه ماهیتی دارد.

آنسا به نقل از رهبر معظم انقلاب افزود: اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیت، سد عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بی‌طرفانه را از شما سلب کنند. اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام، خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. فرصت را برای شناخت اسلام واقعی ازدست ندهید، تا اینکه آیندگان این برهه از تاریخ تعامل غرب با اسلام را با آزردگی کم‌تر و وجدانی آسوده‌تر به نگارش درآورند.

روزنامه «لارپوبلیکا» نیز ضمن انتشار متن کامل پیام مقام معظم رهبری به زبان ایتالیایی در سایت اینترنتی خود با عنوان «نامه آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان اروپایی: اسلام را مطالعه کنید» نوشت: این اقدام رهبر عالی ایران برای صحبت از اسلام در پی سوءقصد تروریستی در پاریس، نشان‌دهنده توجه رهبری عالی ایران به افکار عمومی غربی است.

بر اساس نوشته این روزنامه ایتالیایی، آیت‌الله خامنه‌ای با دشمن محسوب کردن رهبران کشورهای غربی، تصمیم به مخاطب قرار دادن نسل‌های آینده گرفت با این امید که بتوانند مستقیماً در خصوص اسلام مطالعه و تحقیق کرده و با افكار آگاهانه آن را دنبال کنند.

روزنامه «ایل فاتوکوئوتیدیانو» نیز با عنوان «آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به جوانان غربی: اسلام را بدون پیش‌داروی مطالعه کنید» نوشت: رهبر عالی ایران در پیامی خطاب به جوانان اروپایی و آمريكایی اظهار كرد: به آنها اجازه ندهید تا با دورویی تروریست‌هایی که خود آنها به کار گرفته‌اند را به عنوان نمایندگان اسلام معرفی کنند. اجازه ندهید این واقعیت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود. به آنها [سیاستمداران غربی] اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اول آن بشناسید.

این روزنامه افزود: آیت‌الله خامنه‌ای یادآور شد که تاریخ اروپا و آمريكا از برده‌داری شرمسار است، از دوره استعمار سرافکنده است، از ستم بر رنگین‌پوستان و غیرمسیحیان خجل است؛ محققان و مورخان شما از خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیت و قومیت در جنگ‌های اول و دوم جهانی صورت گرفته، عمیقاً ابراز سرافکندگی می‌کنند.

بنا بر اعلام این گزارش، رهبر عالی ایران خطاب به جوانان افزود: شما به خوبی می‌دانید که تحقیر و ایجاد نفرت و ترس موهوم از «دیگری» زمینه مشترک تمام آن سودجویی‌های ستمگرانه بوده است. اکنون من می‌خواهم از خود بپرسید که چرا سیاست قدیمی هراس‌افکنی و نفرت‌پراکنی، این بار با شدتی بي‌سابقه، اسلام و مسلمانان را هدف گرفته است؟

روزنامه آنلاین «ارتیکولوتره» هم با انتشار متن کامل این نامه با عنوان «نامه سرگشاده آیت‌الله خامنه‌ای» نوشت: چند روز پس از بحث‌های داغ در خصوص واقعه پاریس، آیت‌الله خامنه‌ای، عالی‌رتبه‌ترین مقام ایران وارد میدان شد و بدون واسطه و دور زدن کلمات، نامه‌ای سرگشاده به جوانان اروپا و آمريكا نوشت که در آن نظر خود درباره آنچه به وقوع پیوست را به رهبران آینده غربی بیان کرد.

ارتیکولوتره افزود: آیت‌الله خامنه‌ای در این نامه تصمیم به صحبت درباره تصویری که در سال‌های اخیر به نام اسلام معرفی شده است، گرفت و از جوانان دعوت کرد به انتقادات و شناخت مستقیم اسلام که به اشتباه به عنوان دشمنی ترسناک پس از سقوط جماهیر شوروی معرفی شده است، دقت بیش‌تری کنند.

سایت خبری تحلیلی «گلوبالیست» نيز در خبر خود در خصوص این پیام، این گونه نوشت: پیام عالی‌ترین مقام ایران، خیلی صریح و روشن به اروپا و آمريكا، توسط یک نامه سرگشاده ابلاغ شد. در این پیام از واقعیتی صحبت می‌شود که با وضعیت به وجود آمده غیرقابل اجتناب بوده و آن شناخت اسلام از سرچشمه است. این دعوت رهبر ایران است که از جوانان می‌خواهد اسلام را از قرآن و از پیامبرش بشناسند و از همین رو بایستی این دعوت را قبول کرد.

سایت دیگری که به پیام رهبری پرداخته، سایت http://grognards۲۰۱۱.blogspot.it/ است که رئوس مهم پیام را انتخاب و آن را نقد و بررسی كرده است.

بخش خبری «یاهو» نیز در اقدامی بي‌سابقه، اقدام به درج پیام مقام معظم رهبری به زبان ایتالیایی كرد. این سایت بر روی بخشی از پیام تأکید بیش‌تري داشت که درباره فعالیت‌های برخی از گروه‌های تروریستی به نام اسلام بود و از جوانان می‌خواهد که نگذارند مزدوران خود را به نام مسلمانان، به آنها معرفی کنند.

سایت خبری روزنامه «لارپوبلیکا» هم در متني كه به آدرس http://feluche.blogautore.repubblica.it/۲۰۱۵/۰۱/۲۳/layatollah-scrive-ai-giovani-europei-studiate-lislam/ قابل دسترسي است، به اين پيام مهم پرداخته است.

همچنين، بسیاری از وبلاگ‌های ایتالیایی نیز با مضامین مشابه، متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرده‌اند. نشاني اينترنتي برخی از این سایت‌ها عبارتند از:

http://www.ilfarosulmondo.it/messaggio-dellimam-khamenei-a-tutti-i-giovani-deuropa-e-stati-uniti/

http://www.ilfattoquotidiano.it/۲۰۱۵/۰۱/۲۳/khamenei-messaggio-giovani-occidentali-studiate-vero-islam-pregiudizio/۱۳۶۶۶۰۸/

http://italian.irib.ir/notizie/iran-news/item/۱۷۹۰۶۶-islam-iran-ayatollah-khamenei-scrive-ai-giovani-di-europa-e-nord-america,-ecco-le-sue-richieste-versione-integrale

http://megachip.globalist.it/Detail_News_Display?ID=۱۱۴۸۹۴

https://it.notizie.yahoo.com/iran-khamenei-giovani-occidentali-studiate-islam-contro-bugie-۰۹۴۱۲۸۶۴۳.html

http://feluche.blogautore.repubblica.it/۲۰۱۵/۰۱/۲۳/layatollah-scrive-ai-giovani-europei-studiate-lislam/

http://ultima-ora.zazoom.it/notizia/۲۳۷۲۵۳/il-leader-iraniano-khamenei-esorta-i-giovani-nel-mondo-a-esaminare-lislam

http://www.ildiscrimine.com/category/segnalazioni/

http://altritempi.info/il-messaggio-dellimam-khamenei-a-tutti-i-giovani-deuropa-e-stati-uniti/

http://iononstoconoriana.blogspot.it/

http://grognards۲۰۱۱.blogspot.it/۲۰۱۵/۰۱/islam-lettera-aperta-dellayatollah.html

http://www.thankyouoriana.it/?p=۸۷۸

http://www.ilfarosulmondo.it/messaggio-dellimam-khamenei-a-tutti-i-giovani-deuropa-e-stati-uniti/

http://grognards۲۰۱۱.blogspot.it/۲۰۱۵/۰۱/islam-lettera-aperta-dellayatollah.html

کد خبر 2477625

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • حمیدرضابهمن نژاد ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۹
   0 0
   سلام،فقط میتونم بگم لبیک یاامام خامنه ای
  • عاشق ولایت ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
   0 0
   سلام به امام خامنه ای عزیزم که با این پیام زیباش دلم رو لرزوند.
  • علی ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
   0 0
   اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای