۹ بهمن ۱۳۹۳، ۱۶:۳۲

رسول نظری مطرح کرد؛

جزئیات بندهای مرامنامه پهلوانی ورزش اصفهان/ بررسی خلأ معنویت در ورزش

جزئیات بندهای مرامنامه پهلوانی ورزش اصفهان/ بررسی خلأ معنویت در ورزش

اصفهان- سخنگوی کارگروه راهبری فرهنگی بسیج ورزشکاران اصفهان گفت: بندهای مرامنامه پهلوانی ورزش اصفهان با هدف بررسی خلأ معنویت در ورزش و سکولاریسم پنهان تدوین و تصویب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول نظری ظهر امروز در مجمع شورای عالی بسیج ورزشکاران اصفهان با اشاره به رویکردهای مقام معظم رهبری در زمینه توجه به مسائل فرهنگی در ورزش کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیدار سال 77 خود با جوانان، مسائلی نظیر وجود فضاهای فرهنگی در ورزش و استقامت معنوی را مورد توجه قرار دادند.

وی افزود: تدوین مرامنامه پهلوانی ورزش اصفهان با این رویکرد صورت گرفت و با همین هدف و با برگزاری 18 جلسه، تدوین مرام‌نامه پهلوانی ورزش اصفهان صورت گرفت.

سخنگوی کارگروه راهبری فرهنگی بسیج ورزشکاران اصفهان درباره جزئیات این مرامنامه تصریح کرد: کلیدواژه‌‌های خلأ معنویت در ورزش و سکولاریسم پنهان در تدوین این مرامنامه مورد توجه قرار گرفت چراکه سازمان بهداشت جهانی نیز در آخرین یافته‌های خود، توجه به موضوع سلامت معنوی را مد نظر قرار داده است.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ برای ورزش از رویکردهای ما به شمار می‌رود، گفت: در حال حاضر ورزش به عنوان یک پدیده تمدن‌ساز مورد توجه اقشار مختلف بوده و با همین رویکرد اقدامات عملیاتی مرام‌نامه صورت گرفت که شامل اقدامات آموزشی، تبلیغی، حقوقی، ترویجی، ایجابی و ایجادی بود.

نظری درباره بندهای مختلف این مرامنامه گفت: مرامنامه پهلوانی ورزش اصفهان در بندهای مختلفی تصویب شده و شاخصه‌هایی نظیر خداباوری، خودباوری، اسلام‌خواهی و وطن‌دوستی در آن مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان داشت: همچنین توجه به موضوعاتی نظیر تقویت روحیه جوان‌مردی و ایثارگری با نگاه ویژه 5 ساله، از دیگر جزئیات این مرامنامه به شمار می‌رود.

 

کد خبر 2477902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha