گام‌های ضروری دولت‌ها برای جلوگیری از جرائم اینترنتی

گام‌های ضروری دولت‌ها برای جلوگیری از جرائم اینترنتی

دولت‌ها نیازمند راهکارهایی برای مبارزه با جرائمی هستند که فعالیت کاربران را به مخاطره می‌کشد اما چگونه می‌توان از وقوع جرائم اینترنتی جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در سال های اخیر، جرائم اینترنتی تبدیل به یکی از معضلات مهمی شده اند که دولت های مختلف با آن دست به گریبان هستند. اما چگونه می توان از وقوع جرائم اینترنتی جلوگیری کرد؟

به گزارش پرشیاسیس خاورمیانه، با رعایت قوانینی می توان از وقوع انواع جرائم و تهدید های اینترنتی در جوامع جلوگیری کرد. این قوانین در زمینه مبارزه با انواع جرایم کامپیوتری و اینترنتی بوده که فعالیت کاربران را در فضای مجازی به مخاطره می اندازد.

* فشار های بین المللی: کشوری که قوانین امنیتی فضاهای اینترنتی را رعایت نکرده و مستقیما یا به واسطه افرادی به فضای مجازی ملل دیگر تجاوز می کند باید توسط جامعه بین المللی تحریم شود.

* شناسایی مجرمان: دستگیری مجرمان اینترنتی با کمک منابع مختلف.

 * دستگیری سریعتر مجرمان: شامل طیف وسیعی از اقداماتی است که برای جلوگیری از جرم یا دستگیری جنایتکاران و مجرمان اینترنتی اعمال می شود. از جمله محکوم کردن مجرمان یا افزایش سرعت در اعمال مجازات در ازای اعمال مجرمانه ای که توسط مجرم صورت گرفته است.

* آموزش های اخلاقی: افزودن موضوعاتی در خصوص امنیت فضای سایبری و کامپیوتری به کتب آموزشی مدارس توسط آموزش و پرورش کشورها به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی که در آینده با آن روبرو خواهیم شد زیرا مزایای این روش در دراز مدت مشخص می شود.

* ایجاد فرصت هایی برای بهبود کشورهای در حال توسعه: آموزش یا ایجاد مشاغلی که از جرائم اینترنتی جلوگیری کنند.

 * پیش بینی و پیشگیری:  پیش بینی احتمال به وقوع پیوستن یک مشکل یا جرم اینترنتی برای پیشگیری از آن نیز می تواند سودمند باشد.

لازم به ذکر است از این قوانین می توان به عنوان گام های اساسی برای جلوگیری از جرایم فضای سایبری نیز یاد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است:« روند به نتیجه رسیدن این فرآیندها به طور حتم زمان بر خواهد بود اما نتایج مثبت آن در آینده می تواند تاثیرات شگرفی را بر نحوه جلوگیری از جرایم سایبری داشته باشد.»

کد خبر 2494955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha